Мотоцикли

EICMA: Honda го претстави CBR650R 2019

Продолжувајќи ја темата „Моделите F повеќе не се во мода“, Honda одлучи за сезоната 2019 да ја замени верзијата CBR650F со CBR650R.

Следете нè на:

 

Овој модел сите механички делови ги дели со соголениот Honda CB650S, вклучувајќи ги тука моторот, подобрувањата кај протокот на гориво, 5 % поголема моќност како и намалување на целокупната тежина за 6 килограми.

Севкупно, тоа значи подобрување на односот моќност-тежина за 8 проценти што е сосема доволно да ја почуствувате разликата додека возите некаде на автопат.

Исто како и кај моделот CB650R, и оваа верзија има малку поголема агресивност. Тој е исто така понизок, а висината на седиштето останува на 810 милиметри.

Honda CBR650R 10

Новиот CBR650R е обид на Honda да ја поправи штетата која настана со верзијата CBR600RR. Ако моделот CBR600F продолжеше со производство, сигурно ќе се најдеше тука. Додадете го на оваа комбинација со менувачот и тогаш би можеле да добиеме одличен спортски мотоцикл за сезоната 2019.

Би можело да ве интересира

На 28, 29 и 30 Јуни за првпат на овие простори ќе се одржи женски мото камп во близина на градот Салаш, Република Србија. На него е дозволено да учествуваат само девојки. Односно, оние кои возат мотори и оние кои не возат, а ја делат истата пасија со првите.

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.