Домашни

Пристигна познатиот германски бренд за мото акумулатори Intact Bike Power кој e дел од MotoGP шампионатот

Најголемиот увозник на акумулатори и батерии во Македонија Батери Еволушн дооел Скопје склучи ексклузивен договор за дистрибуција и промоција на еден од најпознатите брендови за акумулатори во Германија Intact Keckkeisen Germany.

Следете нè на:

Најголемиот увозник на акумулатори и батерии во Македонија Батери Еволушн дооел Скопје склучи ексклузивен договор за дистрибуција и промоција на еден од најпознатите брендови за акумулатори во Германија Intact Keckkeisen Germany.

Од Март 2021 година во сите продажни места на увозникот и преку online платформата akumulatori.mk е достапен, до сега најширокиот асортиман на специјализирани акумулатори, за мотори и тоа CLASSIC, AGM, HVT, GEL и врвните LiFePo4 литиумски батерии.

intact bike 2

IntactGP постои од 1954 година во Германија како премиум бренд за акумулатори, кај нас е познат преку своите 3 клуба во МОТОГП шампионатот, а за прв пат се присутни на нашиот пазар со целосна мото програма.

Програмата вклучува акумулатори наменети од најобични 50цц моторчиња до моќни брзински и патнички мотори, АТВ, џет ски, санки за снег и друго...

Многу значајно е да се напомене дека сите акумулатори се со ОЕМ сертификат за квалитет, односно се произведуваат за оригинално фабричко вградување во новите мотори на познатите производители на мотори.

Сите акумулатори имаат гаранција и тоа од 6 до 24 месеци зависно од моделот и намената.

За прв пат во Македонија пристигна и цел асортиман на LiFePo4 литиумски екстра лесни и компактиIntact батерии кои се користат и во МОТОГП шампионатот каде брзината и времето се најзначајни.

Цените се промотивни и се навистина достапни за секој сопственик на мотор, а сите модели со карактеристики, цени и гаранција може да ги погледнете и нарачате преку нашата online продажна мрежа Акумулатори.мк - Најдобрите акумулатори, батерии и опрема - IntAct moto batterien Germany (akumulatori.mk)

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.