Домашни

Се одржа првиот „Italian Open Moto Day“

Во убава атмосфера, со повеќе од 500 посетители вчеравечер, со почеток во 18:00 часот, се одржа првиот Italian Open Moto Day, настан посветен на италијанската мото индустрија, во организација на Амбасадата на Италија и ДИНАМИКС, увозник и генерален застапник за Piaggio, Aprilia, Ducati и Moto Guzzi.

Следете нè на:

Во убава атмосфера, со повеќе од 500 посетители вчеравечер, со почеток во 18:00 часот, се одржа првиот Italian Open Moto Day, настан посветен на италијанската мото индустрија, во организација на Амбасадата на Италија и ДИНАМИКС, увозник и генерален застапник за Piaggio, Aprilia, Ducati и Moto Guzzi.

Со овој настан се одбележува Italian Design Day, иницијатива на италијанското Министерство за надворешни работи, со која преку дипломатските преставништва на Италија низ целиот свет се промовира дизајнот, како една од највпечатливите карактеристки на производите “Made in Italy“, италијанскиот стил и начин на живот.

 DSC7711

Настанот го отворија актерот Сашко Коцев и Амбасадорот на Италија, Н.Е. Андреа Силвестри, со забавна и интересна презентација на најновите модели италијански мотoри, VESPA GTS 75th,  Moto Guzzi V7 Stone Centenario, и Ducati Monster.    

Амбасадорот Андреа Силвестри, кој пристигна на настанот возејќи го својот Moto GUZZI, ги поздрави присутните на македонски јазик и истакна дека италијанската мото индустрија последните години добива стратегиско значење за економијата на Италија. Овогодинешниот Italian Open moto Day е во знакот на два значајни јубилеја, 100 години од основањето на Moto Guzzi и 75 години од создавањето на италијанската стилска икона VESPA.  
Посетителите уживаа во несекојдневното искуство и дружење со италијанските мотори, вкусната италијанска храна и пијалоци и италијанската рок музика.

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.