Домашни

[галерија] Пристигнаа првите модели на Кавасаки во Мото-Пром

Во продажниот салон на Мото-Пром во Гевгелија пристигнаа првите модели на Кавасаки за 2020 година.

Следете нè на:

 

Во продажниот салон на Мото-Пром во Гевгелија пристигнаа првите модели на Кавасаки за 2020 година.

Компанијата Мото-Пром од Гевгелија од неодамна е нов овластен дилер на брендот Кавасаки за Македонија.

Kawasaki Macedonia 22

Од Мото-Пром најавија активна кампања со цел подигнување на брендот на нашата територија согласно неговиот статус во светски рамки. Во Мото-Пром е обезбеден сервис и резервни делови како и постојана грижа за корисниците.

Повеќе информации можете да добиете на нивниот веб сајтфејсбук странаинстаграм профил и на контакт телефоните 034/212-688 или 070/218-688.

За ценовникот на моделите за 2020 година кликнете овде.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Регулаторната Комисија за Енергетика значително ги намали малопродажните цени на горивата.

Заради Корона вирусот МотоГП класата никако да започне, по првичното откажување на трката во Катар следуваше и одложување на Тајланд, потоа и Америка, а денеска беше одложена и трката во Аргентина.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.