Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

Со оглед на олабавување на мерките и имајќи предвид дека настанот е на отворен простор, дозволено е да присуствува публика но со почитување на дистанца и носење на маски.

enduro trka skopje

Предвидени се трки во три класи кои ќе се бодуваат за домашниот ендуро шампионат: E1, E2 и E3. Трките започнуваат утре (сабота) со почеток од 10 часот.

Мото-Велес воедно ги известува сите заинтересирани натпреварувачи навремено да извадат лиценца, спортско лекарско уверение и осигурување за да можат да учествуваат на трките.

Back To Top

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.