Домашни настани

[галерија] Започна Рели Македонија 2021

Денес, нешто по 10 часот изутрина стартуваше 30-то по ред традиционално Рели Македонија - Независност 2021.

DSC 0012

Фото: Димитар Ристевски

Релито ќе трае до недела а распоредот на етапите е следен: 

Ден 1 (петок): Скопје-Штип - Кочани, пауза за доручек, Македонска Каменица - Делчево - Берово - Срумица, пауза освежување, Сојран ноќевање. Вечера во 20.00 час. Камп Партизан

Ден 2 (сабота): Дојран - Гевгелија - Неготино - Кавадарци - Прилеп - Крушево - Битола - Ресен - Охрид, ноќевање, вечера и забава, томбола и доделување на награди и благодарници во Ресторан Белведере до Силекс Хотел во 20.00 час.

Ден 3 (недела): Охрид - Кичево - Стража - Тетово - Скопје

Финишот ќе биде во Скопје, Плоштад Македонија

 

Би можело да ве интересира

Како што забележавме на претходната трка во Британија, на тројцата најбрзи им се приклучува и Redding.

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

Победи во сите 3 трки во Donington Park како најава за враќање на Турчинот во одбрана на титулата.

Сите знаеме колку жртви се потребни за постигнување спортски успеси на врвно ниво, но возачите во MotoGP едноставно одат неколку чекори подалеку.

Не баш секој ден на тајмлајн ти поминуваат слики од некој што рачно изработува кациги, особено не тука во Скопје, Македонија. 

Без паника, ова е почеток на едно ново поглавје за култната фабрика од Болоња, но не е и збогум за гласните V2-ки и V4-ки.

Листа на мото настани

Мото клубот No Limit поканува на мото собир на 20 август во Маврово. 

  • 20 Август 2022 - 20 Август 2022
  • Ратрак Маврово

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.