Домашни настани

[галерија] Започна Рели Македонија 2021

Денес, нешто по 10 часот изутрина стартуваше 30-то по ред традиционално Рели Македонија - Независност 2021.

Следете нè на:

Денес, нешто по 10 часот изутрина стартуваше 30-то по ред традиционално Рели Македонија - Независност 2021.

DSC 0012

Фото: Димитар Ристевски

Релито ќе трае до недела а распоредот на етапите е следен: 

Ден 1 (петок): Скопје-Штип - Кочани, пауза за доручек, Македонска Каменица - Делчево - Берово - Срумица, пауза освежување, Сојран ноќевање. Вечера во 20.00 час. Камп Партизан

Ден 2 (сабота): Дојран - Гевгелија - Неготино - Кавадарци - Прилеп - Крушево - Битола - Ресен - Охрид, ноќевање, вечера и забава, томбола и доделување на награди и благодарници во Ресторан Белведере до Силекс Хотел во 20.00 час.

Ден 3 (недела): Охрид - Кичево - Стража - Тетово - Скопје

Финишот ќе биде во Скопје, Плоштад Македонија

 

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.