Indian Motorcycle го ангажирање рели возачот Себастиан Лоеб како свој промотер. 

sebastien loeb indian motorcycles ambassador

Неприкосновениот WRC шампион и скорешен вице првак на Dakar 2022, огромен ентузијаст на се што има механика, отсега ќе вози и на две тркала и тоа Indian FTR R Carbon. На свои 47 години Лоеб уште е активен на најтешките настани во годината а пред некоја недела се натпреварување и во Монте Карло на традиционалното прво WRC речли во годината каде и победи. До сега се има натпреварувано меѓу другите и на The World Touring Car Championship, Pikes Peak, Rallye Cross, Dakar Rally, and Xtreme E. 

loeb indian

Лоеб на своите натпреварувачки почетоци всушност се наптреварувал со скутери. Подоцна возел и брзи мотори а се има пробано и во еднуро категоријата. Со новиот договор меѓу Лоеб и Indian нема тркање има само стил и класа. Тоа е тоа што ги спојува овој спортист и прекрасниот модел на Indian - FTR. Тоа и се вели во изјавата на менаџерот на Indian Motorcycles во Франција, FTR нуди уникатен стил и перформаси кои се се што всушност бара Себаастиен од неговиот нов мотор. 

Лоеб изјави дека многу почесто го гледаме зад воланот на некој автомобил а не на мотор но тој тој ја користи секоја прилика да седне на две тркала и да ужива, а сега неговиот FTR R Carbon ќе му донесе плус и многу забава. 

По се изгледа универзумот си работи за да постигне баланс. Роси отиде во светот на автомобилите а Лоеб се вмеѓува во светот на две тркала. 

Back To Top

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.