Занимливости

Возете еден круг заедно со Валентино Роси на неговиот VR46 Flat Track мото ранч

Не е никаква тајна дека тркачите вежбаат на „flat track“ за да ги подобрат нивните вештини во текот на сезоната.

Ваквите тренинзи потекнуваат уште од периодот кога возеше Кени Робертс Јуниор а традицијата остана и денеска. Како и сите големи шампиони, и Валентино Роси одлучи да оди еден чекор понапред, креирајќи приватна патека која се наоѓа во близина на неговиот дом во Тавулиа, Италија.

Патеката има неколку различни конфигурации и преставува одлично место за тренинг за Роси и неговите пријатели. Оваа локација е исто така тренинг база и на луѓето кои се дел од VR46 академијата.

Motor Ranch 100km circuit offices

Сега конечно можеме да видиме како изгледа еден круг поминат на мото ранчот VR46. А токму Валентино Роси не води низ свиоците.

Наш предлог е да го погледнете видеото и да видите мислењето на Роси за неговата приватна патека.

Би можело да ве интересира

Како што забележавме на претходната трка во Британија, на тројцата најбрзи им се приклучува и Redding.

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

Победи во сите 3 трки во Donington Park како најава за враќање на Турчинот во одбрана на титулата.

Сите знаеме колку жртви се потребни за постигнување спортски успеси на врвно ниво, но возачите во MotoGP едноставно одат неколку чекори подалеку.

Не баш секој ден на тајмлајн ти поминуваат слики од некој што рачно изработува кациги, особено не тука во Скопје, Македонија. 

Без паника, ова е почеток на едно ново поглавје за култната фабрика од Болоња, но не е и збогум за гласните V2-ки и V4-ки.

Листа на мото настани

Мото клубот No Limit поканува на мото собир на 20 август во Маврово. 

  • 20 Август 2022 - 20 Август 2022
  • Ратрак Маврово

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.