Занимливости

Новак Џоковиќ, амбасадор на Peugeot e-Ludix

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Следете нè на:

 

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Периодов тие се обидуваат да ја „електризираат” својата гама на мотори и тоа со експанзија на линијата e-Ludix. И кој би бил подобар начин да се промовира нешто ако во избор го имаш и еден од најголемите тенисери и најпознати спортисти на денешницита? Peogeot иако се обидува да се подмалди, всушност е еден од најстарите производители на скутери а e-Ludix е уште еден чекор кон светлката и зелена иднина во која влегуваат со својот погон со батерија со капацитет од 1.6 kW и досег од 50-тина киломентри. 

e Ludix 1

Ако се земе предвид дека нема да има потреба да дополнувате гориво на секое, тогаш цената од 3.500 евра и не делува така страшно. Чисто информативно, со последниот чек од Вимблдон, Новак може да со купи повеќе од 550 вакви електрични скутери, ама што ќе му се...
 
e Ludix 2

Би можело да ве интересира

И покрај тоа што челниците на KTM во 2015 година најавија дека нема повеќе да прават супер брзи мотори кои припаѓаат на патеките а не на улиците, сепак еве демант, барем во некоја рака. 

Дани Педроса, сега тест возачот на Red Bull KTM Factory Racing за прв пат на патеката во Австрија ќе се појави со KTM RC16 во натпреварувачка конкуренција. 

Givi во својата богата понуда вклучи и универзално светло чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. 

Од чилеанскиот Каретера аустрал до украинските карпати, од канадските прерии до европските најпопуларни места за возење, глобалната мото заедница за прв пат се обедини и возеше, и виртуелно и физички, на првиот THE WORLD ADVENTURE WEEK организиран од страна на KTM и апликацијата Riser.

После првичните гласини и калкулации се поизвесна е иднината на Данило Петручи која би продолжила во WorldSBK шампионатот.

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Реклами

Листа на мото настани

  • 30 Јули 2021 - 01 Август 2021
  • Мотодом Џинка
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.