Занимливости

Новак Џоковиќ, амбасадор на Peugeot e-Ludix

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Периодов тие се обидуваат да ја „електризираат” својата гама на мотори и тоа со експанзија на линијата e-Ludix. И кој би бил подобар начин да се промовира нешто ако во избор го имаш и еден од најголемите тенисери и најпознати спортисти на денешницита? Peogeot иако се обидува да се подмалди, всушност е еден од најстарите производители на скутери а e-Ludix е уште еден чекор кон светлката и зелена иднина во која влегуваат со својот погон со батерија со капацитет од 1.6 kW и досег од 50-тина киломентри. 

e Ludix 1

Ако се земе предвид дека нема да има потреба да дополнувате гориво на секое, тогаш цената од 3.500 евра и не делува така страшно. Чисто информативно, со последниот чек од Вимблдон, Новак може да со купи повеќе од 550 вакви електрични скутери, ама што ќе му се...
 
e Ludix 2

Би можело да ве интересира

Како што забележавме на претходната трка во Британија, на тројцата најбрзи им се приклучува и Redding.

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

Победи во сите 3 трки во Donington Park како најава за враќање на Турчинот во одбрана на титулата.

Сите знаеме колку жртви се потребни за постигнување спортски успеси на врвно ниво, но возачите во MotoGP едноставно одат неколку чекори подалеку.

Не баш секој ден на тајмлајн ти поминуваат слики од некој што рачно изработува кациги, особено не тука во Скопје, Македонија. 

Без паника, ова е почеток на едно ново поглавје за култната фабрика од Болоња, но не е и збогум за гласните V2-ки и V4-ки.

Листа на мото настани

Мото клубот No Limit поканува на мото собир на 20 август во Маврово. 

  • 20 Август 2022 - 20 Август 2022
  • Ратрак Маврово

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.