Занимливости

Маркез ќе учи деца да возат крос мотори

20 деца од Шпанија ќе ја имаат честа оваа година да бидат дел од 20 јуниорскиот крос камп на Марк Маркез.

Следете нè на:

20 деца од Шпанија ќе ја имаат честа оваа година да бидат дел од 20 јуниорскиот крос камп на Марк Маркез.

markez cross camp

Дека голем дел од MotoGP возачите се одлични кроз возачи не треба посебно да се истакнува. Тоа важи и за Маркез кој ја користи секога шанса а оние кои возеле со него велат дека е навстина добар и во оваа дисциплина.  Оваа година всушност двајцата браќа Маркез ќе бидат домаќини на шестиот Allianz Junior Motor Camp за кој самиот Марк ја креираше четирдневната програма за децата на возраст од 10 до 13 години. 

На браќате ќе им се приклучат и членови на стурчниот тим но и мотокрос возачот Хозе Луис Мартинез како и поранешниот шампион на Шпанија Хозе Луис Карион. Учеството во кампот е бесплатно, но треба да се пополни формулар и да се испрати видео на кое се прикажани вештините со кои располагаат младите возачи. За жал, заради рестрикциите околу пандемијата оваа година кампот е отворен само за деца од Шпанија. 

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.