Занимливости

BMW се подготвува за BMW Motorrad Days Festival 2022

Фестивалот се преместува од Минхен во Берлин и тоа за јубилејното 20. издание на настанот на BMW. 

Следете нè на:

Фестивалот се преместува од Минхен во Берлин и тоа за јубилејното 20. издание на настанот на BMW. 

 P90438693 lowRes

По откажувањето на двата последни фестивали во 2020 и 2021 заради глобалната пандемија, можеби сега и малку порано, но BMW веќе започна да се подготвува за својот јубилеен фестивал кој на 2 и 3 јули ќе се случи во околината на Берлин. 

Фестивалот на BMW следи веднаш по петтиот годишен Pure & Crafted Festival кој ќе се оджува на истата локација но ден порано. И на овој настан BMW е главен спонзор. Ова значи забавата со многу музика во живо и голем број други активности кои секако вклучуваат и кастм мотори, промоција на модели, стант возења, официјални прослави и сл. ќе трае 3 дена. 

Можеби јули 2022 делува навистина далеку, но ако сте љубител на BMW и на кој било друг мотор, не е на одмет да си ги обележите датумите во календар, па кога ќе дојде време ако можете да го ставите и овој настан во вашата агенда. 

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.