WSBK

[видео] Топрак со „стопи“ што за малку ќе го собереше тимскиот колега

Топрак Разгатлиоглу влезе во боксот во својот препознатлив стил, но овојпат малку недостасуваше во него да удри Михаел ван дер Марк.

Следете нè на:

 

Топрак Разгатлиоглу влезе во боксот во својот препознатлив стил, но овојпат малку недостасуваше во него да удри Михаел ван дер Марк.

Турскиот возач стана препознатлив по одличното „стопи“ (агресивно кочење со предното тркало и возење) кое доби милиони споделувања на социјалните мрежи.

toprak yamaha

Откако помина две сезони возејќи приватно Кавасаки, Топрак забележа одлични резултати па го привлече вниманието на Јамаха. Од оваа сезона тој ќе вози фабички Јамаха мотоцикл за тимот на Crescent Racing каде тимски колега му е Михаел ван дер Марк.

Иако секој возач сака да биде подобар од својот клубски колега, првото правило во секој тим е да внимавате да не ги „соберете“, посебно не пред очите на тимскиот шеф. Топрак за малку ќе го стореше токму тоа, иако мораме да признаеме дека влезот во боксот беше ремек дело, сепак тој мора да внимава на начинот на кој застанува. Не би сакале да престане да го прави ова, но сепак ќе мора да „фрли“ поглед преку рамо следниот пат ;)

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

За време на трката во Португалија, првите три места на табелата ги освоија возачи кои настапуваат за сателитски тимови. Ова се случува прв пат по 2004 година.

Следната сезона во WSBK серијата ќе имаме поголема разновидност откако два сателитски тимови на BMW ќе се приклучат на шампионатот.

Извршена нова операција над Марк Маркез.

Почнувајќи од сезоната 2021, Suzuki ќе го добие познатиот бренд Monster Energy

Јапонската компанија работи на алтернатива на моторите со внатрешно согорување.

Оваа компјутерска фотографија е најдоброто нешто што досега го имаме видено од новиот концепт на Honda, CB1000F, кој прв пат беше најавен во март.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.