Вести од светот

Се продава WSBK мотоциклот на Ники Хејдн

Сега имате можност да станете сопственик на уникатна машина.

Следете нè на:

 

Сега имате можност да станете сопственик на уникатна машина.

Кога Супербајк мотоцикл ќе се најде на продажба, знаете дека со него ќе дојдат и сите оригинални делови како и педигрето кое го има. Но друга работа е кога со тој мотоцикл настапувал еден возач каков што беше Ники Хејдн, кој се уште има голема армија на фанови.

Денеска имате можност да станете сопственик на Honda CBR1000RR SP2 WorldSBK тркачкиот мотоцикл со кој настапуваше Хејдн. Доколку имате 95 илјади евра, тогаш оваа машина би можела да стане врвен дел од вашата колекција.

Nicky Hayden WorldSBK Honda txt 14 03

Мотоциклот, кој го продава Тен Кате, ја има оригиналната шасија, мотор, ECU и електроника. Машината ги има истите спецификации кои ги користеше Ники Хејдн додека беше на патеката.

Еве ја целосната листа:

𝙀𝙣𝙜𝙞𝙣𝙚: TKR / Cosworth engine kit

𝙀𝙡𝙚𝙘𝙩𝙧𝙤𝙣𝙞𝙘𝙨: Cosworth package with TKR fly-by-wire system*

𝙎𝙪𝙨𝙥𝙚𝙣𝙨𝙞𝙤𝙣: Öhlins WSBK spec

𝘽𝙧𝙖𝙠𝙞𝙣𝙜: Nissin WSBK spec calipers & Yutaka discs

𝘾𝙝𝙖𝙨𝙨𝙞𝙨: Aluminium braced

𝙎𝙬𝙞𝙣𝙜𝙖𝙧𝙢: TKR / GPMS (Hayden spec)

𝙒𝙝𝙚𝙚𝙡𝙨: Marchesini

𝙀𝙭𝙝𝙖𝙪𝙨𝙩: Akrapovic WSBK spec

Електронскиот пакет е креиран во соработка со Cosworth.

Тен Кате вели дека мотоцилот е во одлична состојба и дека е подготвен за тркачката патека. Холандскиот тим исто така ќе ви издаде и потврда за автентичност.

За повеќе информации контактирајте го Кервин Бос на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Марк Маркез вели дека е среќен што Романо Фенати повторно се бори за првото место.

Ова е мотоциклот со кој Џонатан Реа и Леон Хаслам победија на трката Suzuka 8-Hours.

Спортскиот директор на Ducati , Паоло Чиабати, ги објаснува причините зошто тимот за прв пат во својата историја се одлучи да настапи со четири мотоцикли кои имаат фабрички спецификации.

Тимскиот менаџер на Repsol Honda, Алберто Пуиг е среќен поради враќањето на патеката на Хорхе Лоренцо но не очекува тој да биде во врвна форма.

Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година.

Лидерот на табелата Алекс Маркез ќе ја вози шестата сезона во Moto2 серијата.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

  • 31 Август 2019 - 01 Септември 2019
  • Патека Плевен
  • Долна Митрополија, Бугарија

  • 07 Септември 2019 - 09 Септември 2019
  • Република Македонија

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.