Вести од светот

Одбројување до Distinguished Gentleman's Ride 2019

Започна одбројувањето до 2019 Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 29-ти септември.

Следете нè на:

 

Започна одбројувањето до 2019 Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 29-ти септември.

Настанот, кој се одржува осма година по ред, досега собра 16,536,924 евра кои се донирани во хуманитарни организации. Организаторите на настанот очекуваат оваа година да соберат уште 6,184,015 евра. Дел од манифестацијата ќе бидат преку 125 илјади возачи.

gentlemans ride txt 2 07 08

„Навистина сме возбудени што Distinguished Gentleman’s Ride прерасна во еден од најголемите хуманитарни настани во светот“, изјави основачот Марк Хава. „Ова го постигнавме благодарение на сите возачи, кои го зедоа при срце овој концепт и го кренаа на едно повисоко ниво. “

gentlemans ride txt 07 08

„Исто така среќни сме што ја имаме оваа голема поддршка од мото заедницата, вклучувајќи ги Triumph Motorcycles, како и големиот број на партнери кои имаа важна улога во растот на оваа манифестација.“

„Оваа година имаме за цел да го организираме најголемото и најуспешното возење досега. Затоа, без разлика во кој град или држава живеете, придружете ни се.“

gentlemans ride txt 3 07 08

Повеќе информации за целиот настан можете да дознаете на нивната официјална веб страна.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл.

Маверик Вињалес вели дека има неверојатно чувство со мотоциклот и на трката која ќе се вози во Јапонија, ќе продолжи да се бори за подобар пласман.

Андреа Довициозо и Данило Петручи до крајот на сезоната имаат за цел да постигнат што е можно подобар пласман.

„Не сме задоволни од последните резултати и во Мотеги ќе испробаме други опции“ - Валентино Роси

Јохан Зарко се враќа во MotoGP и во последните три трки од сезоната ќе вози за LCR Honda.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.