Вести од светот

Distinguished Gentleman's Ride по петти пат во Македонија

Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември.

Следете нè на:

 

Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември.

Настанот, кој се одржува петта година година по ред во Македонија, а деветта во Светот, досега собра 26.386.924 долари (1.706.682 во 2020) кои се донирани во хуманитарни организации во борбата против машките болести. Организаторите на настанот очекуваат оваа година дел од манифестацијата да бидат преку 47 илјади возачи од 104 земји.

gentlemans ride txt 2 07 08

„Навистина сме возбудени што Distinguished Gentleman’s Ride прерасна во еден од најголемите хуманитарни настани во светот“, изјави основачот Марк Хава. „Ова го постигнавме благодарение на сите возачи, кои го зедоа при срце овој концепт и го кренаа на едно повисоко ниво. “

gentlemans ride txt 07 08

„Исто така среќни сме што ја имаме оваа голема поддршка од мото заедницата и големиот број на партнери кои имаа важна улога во растот на оваа манифестација.“

Галерија од Distinguished Gentleman's Ride во Скопје.

„Оваа година имаме за цел да го организираме најголемото и најуспешното возење досега. Затоа, без разлика во кој град или држава живеете, придружете ни се.“

gentlemans ride txt 3 07 08

Повеќе информации за целиот настан можете да дознаете на нивната официјална веб страна.

Би можело да ве интересира

Шестата МотоГП трка во шампионатот се вози на легендарната патека Муџело во Италија.

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

По неколку месечни шпекулации, денеска Јамаха официјално го претстави новиот спортски мотор базиран на MT-07 платформата со име Yamaha R7.

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.