Вести од светот

Distinguished Gentleman's Ride по петти пат во Македонија

Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември.

Следете нè на:

Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември.

Настанот, кој се одржува петта година година по ред во Македонија, а деветта во Светот, досега собра 26.386.924 долари (1.706.682 во 2020) кои се донирани во хуманитарни организации во борбата против машките болести. Организаторите на настанот очекуваат оваа година дел од манифестацијата да бидат преку 47 илјади возачи од 104 земји.

gentlemans ride txt 2 07 08

„Навистина сме возбудени што Distinguished Gentleman’s Ride прерасна во еден од најголемите хуманитарни настани во светот“, изјави основачот Марк Хава. „Ова го постигнавме благодарение на сите возачи, кои го зедоа при срце овој концепт и го кренаа на едно повисоко ниво. “

gentlemans ride txt 07 08

„Исто така среќни сме што ја имаме оваа голема поддршка од мото заедницата и големиот број на партнери кои имаа важна улога во растот на оваа манифестација.“

Галерија од Distinguished Gentleman's Ride во Скопје.

„Оваа година имаме за цел да го организираме најголемото и најуспешното возење досега. Затоа, без разлика во кој град или држава живеете, придружете ни се.“

gentlemans ride txt 3 07 08

Повеќе информации за целиот настан можете да дознаете на нивната официјална веб страна.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Шеста година по ред Џонатан Реа е шампион во WorldSBK серијата

Suzuki ја слави првата победа на Алекс Ринс во 2020 MotoGP Светскиот Шампионат. Јоан Мир е нов лидер на табелата.

Валентино Роси ќе ја пропушти трката која викендов се вози на патеката Арагон во Шпанија откако излезе позитивен на тестирањето за Ковид 19 вирусот.

На 25-ти октомври (недела) на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи 

На 1-ви ноември 2018 година беше формирана „Ем-Си унија“ со инцијатива на ем-си клубовите: Potfat MC - Македонија, Ноќни Волци МГ - Македонија, Gremium MC - Македонија, Steelwings MC - Македонија, Dardanians MC - Македонија и Guardian Angels MC - Македонија.

Есенската сезона е одлична можност да дојдете до нова мото опрема по навистина поволна цена.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.