MotoGP

Видео: Долгиот пат до враќање во врвна форма на Марк Маркез

Утре ќе се оддржи првиот официјален пред-сезонски тест од новата MotoGP сезона. Марк Маркез веќе два месеци се подготвува да се врати во форма. Само два дена откако заврши сезоната 2018, тој замина на операција на левото рамо.

Следете нè на:

 

Утре ќе се оддржи првиот официјален пред-сезонски тест од новата MotoGP сезона. Марк Маркез веќе два месеци се подготвува да се врати во форма. Само два дена откако заврши сезоната 2018, тој замина на операција на левото рамо.

Маркез се симна од неговиот мотоцикл на 29-ти ноември минатата година и тогаш започна трката со времето со цел да биде подготвен за првиот официјален тест од новата сезона. Откако му беше извршена операцијата на 4-ти декември, започна со рехабилитација.Два пати во текот на денот тој вежба по 2.5 часа. Ова му помогна на актуелниот шампион да биде подготвен за три дневниот тест во Сепанг.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Викендов се вози 14-та трка од МотоГП шампионатот на патеката Арагон во Шпанија.

Стурџис, мал град во Јужна Дакота, САД, е место за кое најверојатно немате слушнато освен ако не го следите релито “Sturgis Motorcycle”.

Кои возачи можат да му се спротистават на Марк Маркез на трката која овој викенд се вози во Арагон.

Авантуристичките модели во моментов се едни од најпродаваните мотоцикли во светот. Но дали ги знаете најчестите грешки кои ги прават возачите на вакви мотоцикли? Еве како да ги избегнете.

КТМ одлучи веднаш да го замени Јохан Зарко.

Мото клубот Вардар слави 41 година од своето формирање.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.