MotoGP

Проблемите за Маркез продолжуваат, нова операција и инфекција на раката

Извршена нова операција над Марк Маркез.

Следете нè на:

 

Извршена нова операција над Марк Маркез.

Нова операција беше извршена врз десната рака на Марк Маркез поради бавното заздравување на коската.

Операцијата која беше направена во Мадрид од страна на докторите Самуел Антуња, Игнасио Роџер, Хуан де Мигуел, Аитор Ибарзабал и Андреа Гарсија Виланова се состоеше од отстранување на претходно вметнатата плочка и на истото место беше ставена нова плоча.

Операцијата траеше осум часа и заврши успешно.

 DSC4556 copy

Денеска по оперативниот зафат тимот излезе со уште едно соопштение во кое се вели: „Пост оперативната слика на Марк Маркез е оценета како задоволителна. Сепак, примероците кои беа однесени на тестирање по оперативниот зафат покажаа претходна инфекција во самата скршеница, па Маркез ќе биде подлежен на специфичен третман со антибиотици во следните неколку недели. Маркез во овој период ќе остане во болницата Рубен Интернационал во Мадрид“.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Шесткратниот MotoGP шампион Марк Маркез ја заврши евалуацијата после операцијата која му беше направена во декември.

Возачот почина за време на транспортот од Џеда до Франција.

КТМ и формално потврди дека ќе биде дел од MotoGP уште пет години а до крајот на сезоната 2026 на патеката се очекува да има четири RC16 машини.

2021 Sepang MotoGP Shakedown е префрлен во Катар.

2021 Sepang Shakedown и официјалниот MotoGP тест се откажани.

2021 Kawasaki Ninja 400 пристигнува во две верзии, со и без ABS.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.