MotoGP

Претставени боите на 2019 Suzuki GSX-RR, навикнете се да ги гледате на врвот

Како и повеќето деби настапи на MotoGP тимовите кои ги видовме во пресрет на трката во Катар, она што на прв поглед ни изгледа како тркачка платформа за 2019 година, всушност е мотоциклот од 2018 година само со нови обележја. Сепак и ова е интересно а особено откако ќе ги видите и прекрасните фотографии.

Следете нè на:

 

Следни на нашата листа се ECSTAR Suzuki за кој настапуваат Алекс Ринс и Јоан Мир. Иако нема големи промени во споредба со минатата сезона, сепак има разлика. Понизок е задниот дел од мотоциклот а вентилаторите на предната страна имаат малку поинаков изглед во споредба со минатата година.

Секако, најголемата разлика меѓу двата мотоцикла е аеродинамичниот пакет. Иако очекуваме развој на целиот мотор, треба да напоменеме дека Suzuki нема концесија за сезоната која претстои. Сепак, ова изгледа дека не влијае премногу на тимот. Мотоциклот има нов мотор а првите реакции засега се позитивни. Тркачкиот GSX-RR има поголема моќност но и покрај тоа е лесен за управување.

Очекувајте да го видите ECSTAR Suzuki меѓу најдобрите тимови а не е исклучена и можноста да победи на некоја трка од новата сезона. Алекс Ринс покажа дека е навистина добар возач а голем потенцијал има и Јоан Мир.

Но дали 2019- та ќе биде година на Suzuki? Мали се шансите за такво нешто но Јапонскиот бренд се движи по вистинската насока. Неколку победи во новата сезона, сигурно ќе ги вброи во тимовите кои ќе се борат за титулата во 2020 година.

Би можело да ве интересира

На 28, 29 и 30 Јуни за првпат на овие простори ќе се одржи женски мото камп во близина на градот Салаш, Република Србија. На него е дозволено да учествуваат само девојки. Односно, оние кои возат мотори и оние кои не возат, а ја делат истата пасија со првите.

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.