MotoGP

Остин: Вистински момент за помирување меѓу Маркез и Роси

Марк Маркез и Валентино Роси се поздравија по завршувањето на Гран При трката во Аргентина.

Следете нè на:

 

Седум месеци откако Валентино Роси ја одби можноста да се ракува со Марк Маркез на трката во Мисано, неколкукратните шампиони имаа кусо поздравување пред да се искачат на подиумот во Аргентина.

Rosi Vinales Txt 12 04

„Знаете, таков беше моментот“, објасни Маркез. „Бевме сами и се ракувавме пред да се качиме на подиумот.“

„Тоа беше добра трка. Јас никогаше немав проблем и затоа сметам дека нема ништо лошо доколку се почитуваме.“

„Таков беше моментот“, додаде и Роси чиј што однос со Маркез значително се влоши по контактот кој го имаа двајцата возачи минатата година. „Му честитав бидејќи беше навистина добар викендов. Ова беше навистина брза трка и затоа мислам дека тоа што го направив е нормално.“

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

На патеката во Асен, Алекс Ринс ќе извози неколку кругови со најновата Suzuki MotoGP шасија.

Џонатан Реа вели дека победите на трката во Мисано биле одлучувачки во борбата за титулата.

Џонатан Реа ја намали предноста на Алваро Баутиста на само 16 поени откако стигна до втората победа на трката во Мисано.

КТМ го надмина Harley Davidson во продажба на мотоцикли на глобално ниво. Австриската фирма сега се искачи на врвот и стана компанија која е најдобра во продажба на мотоцикли а која не доаѓа од Азија.

Овие фотографии ни покажуваат дека Yamaha планира да направи промени на нивниот ултра популарен модел MT-07.

Снимен во Северо – Западниот дел од државата, конечно имаме прилика да го видиме новиот Ducati Streetfighter V4 во неговата природна средина.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 06 Јули 2019 - 06 Јули 2019
 • Игралиштето во гимназија
 • Велес

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

 • 10 Август 2019 - 10 Август 2019
 • Сè уште непознато
 • Битола

 • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
 • Сè уште непознато
 • Прилеп

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.