MotoGP

MotoGP 2020 – Распоред на возачи

Листа на возачи кои ќе бидат дел од MotoGP сезоната 2020.

Следете нè на:

 

Листа на возачи кои ќе бидат дел од MotoGP сезоната 2020.

Repsol Honda:

Марк Маркез (Крај на 2020)

Хорхе Лоренцо (Крај 2020)

Monster Yamaha:

Маверик Вињалес (Крај на 2020)

Валентино Роси (Крај на 2020)

Ducati Team:

Андреа Довициозо (Крај на 2020)

Данило Петручи (Крај на 2020)

MotoGP 2020 LineUp txt 01 08

Suzuki:

Алекс Ринс (Крај на 2020)

Јоан Мир (Крај на 2020)

Red Bull KTM:

Јоан Зарко (Крај на 2020)

Пол Еспаргаро (Крај на 2020)

Aprilia Gresini:

Алеш Еспаргаро (Крај на 2020)

Андреа Ианоне (Крај на 2020)

Tech3 KTM:

Мигел Оливеира (КТМ, Крај на 2020)

Хафиз Сиахрин (Tech3, Крај на 2019)

Бред Биндер (КТМ, Крај на 2020)

LCR Honda:

Кал Кратчлоу (HRC, Крај на 2020)

Такааки Накагами (HRC, Крај на 2019)

Pramac Ducati:

Франческо Бањаиа (Ducati, Крај на 2020)

Џек Милер (Ducati, Крај на 2019)

Avintia Racing

Карел Абрахам (Крај на 2020)

Тито Рабат (Крај на 2021)

Petronas Yamaha Sepang Team:

Франко Морбидели (Крај на 2020)

Фабио Куартараро (Крај на 2020)

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Марк Маркез вели дека е среќен што Романо Фенати повторно се бори за првото место.

Ова е мотоциклот со кој Џонатан Реа и Леон Хаслам победија на трката Suzuka 8-Hours.

Спортскиот директор на Ducati , Паоло Чиабати, ги објаснува причините зошто тимот за прв пат во својата историја се одлучи да настапи со четири мотоцикли кои имаат фабрички спецификации.

Тимскиот менаџер на Repsol Honda, Алберто Пуиг е среќен поради враќањето на патеката на Хорхе Лоренцо но не очекува тој да биде во врвна форма.

Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година.

Лидерот на табелата Алекс Маркез ќе ја вози шестата сезона во Moto2 серијата.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

  • 31 Август 2019 - 01 Септември 2019
  • Патека Плевен
  • Долна Митрополија, Бугарија

  • 07 Септември 2019 - 09 Септември 2019
  • Република Македонија

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.