MotoGP

Комбинирани времиња од тестирањето во Катар

Табела со комбинирани времиња од тродневниот тест на патеката Лосаил во Катар.

Следете нè на:

 

Табела со комбинирани времиња од тродневниот тест на патеката Лосаил во Катар.

Денеска најбрз беше Маверик Вињалес, Претходно на првиот ден од тестот на патеката Лосаил најдобро време имаше Алекс Ринс на Сузуки, а во текот на вчерашниот ден најбрз беше Фабио Квартараро на Петронас Јамаха.

 DSC3707 copy copy copy

Рекордот на патеката е во сопственост на Маркез кој минатата година возеше 1m 53.380s, а најбрзиот круг во трка го имаше Хорхе Лоренцо во 2016: 1m 54.927s.

МотоГП шампионатот започнува на истата патека на 8-ми март.

Комбинирани времиња од официјалниот тест во Катар
Поз Возач Тим Време Ден
1 Maverick Viñales Monster Yamaha (YZR-M1) 1m 53.858s 3
2 Franco Morbidelli Petronas Yamaha (YZR-M1) +0.033s 3
3 Fabio Quartararo Petronas Yamaha (YZR-M1) +0.180s 2
4 Alex Rins Suzuki Ecstar (GSX-RR) +0.210s 3
5 Jack Miller Pramac Ducati (GP20) +0.247s 3
6 Joan Mir Suzuki Ecstar (GSX-RR) +0.271s 3
7 Marc Marquez Repsol Honda (RC213V) +0.291s 3
8 Takaaki Nakagami LCR Honda (RC213V) +0.381s 3
9 Brad Binder Red Bull KTM (RC16)* +0.425s 3
10 Andrea Dovizioso Ducati Team (GP20) +0.454s 3
11 Francesco Bagnaia Pramac Ducati (GP20) +0.468s 3
12 Valentino Rossi Monster Yamaha (YZR-M1) +0.474s 3
13 Aleix Espargaro Aprilia Gresini (RS-GP) +0.574s 3
14 Johann Zarco Reale Avintia (GP19) +0.707s 2
15 Pol Espargaro Red Bull KTM (RC16) +0.765s 3
16 Danilo Petrucci Ducati Team (GP20) +0.776s 1
17 Tito Rabat Reale Avintia (GP19) +0.816s 3
18 Cal Crutchlow LCR Honda (RC213V) +0.972s 3
19 Miguel Oliveira Red Bull KTM Tech3 (RC16) +1.150s 3
20 Iker Lecuona Red Bull KTM Tech3 (RC16)* +1.443s 3
21 Alex Marquez Repsol Honda (RC213V)* +1.661s 3
22 Bradley Smith Aprilia Test Rider (RS-GP) +2.058s 3

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Иако сите со нетрпение ги чекаме трките кои се одложени поради вонредната состојба со корона вирусот, нашиот натпреварувач Христијан Бузалковски (Seventy One Team) не застанува со подготовките.

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Регулаторната Комисија за Енергетика значително ги намали малопродажните цени на горивата.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.