Kawasaki Z750 претставува комбинација од мотор произведен за сериозно улично возење со нов агресивен стајлинг. Специјално направен за возење со врвни перформанси, како претставник на модерен street-fighter, Кавасаки склопи брак помеѓу перформасите на моторот и на шасијата...

МотоГучи го претстави својот модел Breva 1200 Sport, или како што е опишан "италијански спортист за традиционалисти". Накратко се работи за мотор во кој ќе се вљубат традиционалистите кои ја преферираат црвено, зелено и белата комбинација наспроти црвено, бело и сината...

Априлија потпомогната од новиот сопственик (Пјаџо н.з.) ја проширува палетата на модели, пa најновиот SL750 Shiver доаѓа во нејкед верзија и е одличен градски модел со 750цц. Со својот V-twin мотор Shiver ветува 95 коњски сили при 9000 вртежи во минута, што гарантира задоволувачко забрзување на моторот при излез од кривините...
Реклами

Листа на мото настани