Мотоцикли

Segway Ninebot ги престави концептите eScooter и eMoped

Специјалистите за превозни средства на електричен погон, Segway Ninebot, за време на мото шоуто во Пекинг преставија пар на паметни скутери, eScooter и eMoped.

Следете нè на:

 

Специјалистите за превозни средства на електричен погон, Segway Ninebot, за време на мото шоуто во Пекинг преставија пар на паметни скутери, eScooter и eMoped.

eScooter може да развие брзина од 99 километри на час а со едно полнење на батерија можете да поминете 200 километри. Од Segway тврдат дека скутерот за само 3 секунди може да развие брзина од 40 км/ч.

Поради традиционалниот дизајн, под седиштето има доволно простор за да ја ставите вашата кацига. eScooter исто така е опремен и со диск сопирачки, напред и позади, LED светла како и интерактивна табла.

Segway Ninebot txt 1 24 12

eMoped пак е наменет за мала релација и има максимална брзина од 25 км/ч. Батеријата лесно може да се извади а со едно полнење можете да поминете 85 километри. Овој модел има дигитална табла како и диск сопирачки но само на предното тркало.

И двата модели се достапни во неверојатни 100,000 комбинации на бои а можете да го приклучите и вашиот телефон.

Иднината на Segway Ninebot

Segway Ninebot txt 2 24 12

Покрај eScooter и eMoped, компанијата престави уште два други интересни концепти. Првиот е скутер кој ја содржи технологијата на Segway за само балансирање. Другиот е електричен спортски мотоцикл наречен Apex, кој може да достигне брзина од 201 км/ч а за 2.9 секунди може да развие брзина од 60 км/ч. Иако засега не може да ги засени машините на Lightning или пак на Energica, тој би бил добра замена за бензинските 125.

Засега не е позната цената на eScooter и eMoped ниту пак кога тие ќе се најдат во продажба.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Откако се појави скица од новиот дизајн, јасно можеме да видиме како би изгледал новиот мотоцикл.

Андреа Довициозо одби да потврди дали ќе остане во Ducati и по завршувањето на сезоната 2020 откако се појавија гласини дека во текот на зимската пауза, тимот имал разговори со неколку возачи.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

„Ако продолжиме да работиме напорно исто како и во изминативе 16 месеци, ќе имаме добра сезона“ - Џек Милер.

HRC тимот денеска објави дека Маркез ставил потпис на нов договор со кој шпанскиот возач останува во тимот до 2024 година.

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Реклами

Листа на мото настани

 • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
 • Beertija Pub
 • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

 • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
 • Bad Boys Bar
 • Кочани

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.