Мотоцикли

SE верзијата на Kawasaki Z H2 доби Skyhook суспензија

Kawasaki додаде нова SE верзија на Z H2 super-naked линијата за сезоната 2021.

Следете нè на:

 

Kawasaki додаде нова SE верзија на Z H2 super-naked линијата за сезоната 2021.

Kawasaki додаде нова SE верзија на Z H2 super-naked линијата за сезоната 2021. Како и кај другите Kawasaki SE верзии, Z H2 SE има Skyhook прилагодлива суспензија.

Skyhook системот автоматски се прилагодува на патот. Исто така во контакт е и со вилушката со цел таа да не се навали премногу при сопирање.

Kawasaki Z H2 SE main 24 11

Покрај новата суспензија, Z H2 SE исто така доби и LED светла како и нов TFT екран кој можете да го поврзете со вашиот телефон. Слично нешто има и кај новите ZX-10R и ZX-10RR.

SE верзијата исто така доби и посебна боја со цел да се разликува од стандардниот модел.

Се очекува оваа машина да пристигне во Велика Британија во март. Препорачаната цена на производителот за овој модел изнесува 20.600 евра, 2750 евра поскапо во однос на основната верзија.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Шесткратниот MotoGP шампион Марк Маркез ја заврши евалуацијата после операцијата која му беше направена во декември.

Возачот почина за време на транспортот од Џеда до Франција.

КТМ и формално потврди дека ќе биде дел од MotoGP уште пет години а до крајот на сезоната 2026 на патеката се очекува да има четири RC16 машини.

2021 Sepang MotoGP Shakedown е префрлен во Катар.

2021 Sepang Shakedown и официјалниот MotoGP тест се откажани.

2021 Kawasaki Ninja 400 пристигнува во две верзии, со и без ABS.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.