Мотоцикли

Royal Enfield потврди дека ќе понуди Himalayan 650

Култот околу Hymlayan на Royal Еnfileld предизвика ушт епоголем интерес околу гласините за појава на нов модел до помоќен мотор. И конелно сега е јасно, нов поголем Hymlayan ќе има, ама нема да биде баш тоа што можеби се очекуваше. 

Следете нè на:

Култот околу Hymlayan на Royal Еnfileld предизвика ушт епоголем интерес околу гласините за појава на нов модел до помоќен мотор. И конелно сега е јасно, нов поголем Hymlayan ќе има, ама нема да биде баш тоа што можеби се очекуваше. 

2021 royal enfield himalayan

Да бидеме јасни, сегашната 411cc верзија со скромни 24КС за многумина не симболизирање соодветна авантура, но од друга страна за многумина ова беше совршениот мотор за впуштање во секакви терени. Како и да е, производителот добро знаеше дека пазарот е гладен за нешто поголемо, а фактот дека веќе имаат 650cc мотор во својата понуда само го наговестуваше логичното решение. 

За сите трагачи по авантури нема разочарување. Royal Enfield потврди дека ќе има нов модел но во исто време најави дека ќе има две верзии од истиот. Една која ќе биде повеќе ориентиран за возење на асфалт, односно повеќе ќе биде спорски турер отколку машина која ќе може да се снајде со секаков терен и втора верзија која ќе биде повеќе ориентирана за офроуд предизвици иако сепак туринг карактеристиките ќе надвалдуваат. Но, никаде не се спомнува името Hymlayan, што значи дека не е исклучена можноста и овие два нови модели да не го носат ова име туку некое сосема ново. 

Нема потреба од голема возбуда, гласините се потврдени ама најавите велат дека овие модели ќе може да го очекуваме на пазарот дури во 2024 година. 

Би можело да ве интересира

Денес на патеката Забел, Ст. Нагоричане се одржа третата и последна за оваа година трка во ендуро натпреварувањата. 

ОК Холивуд знае да не “отруе” со кованици создадени од имињата на познатите парови, но ја сфаќате аналогијата, нели? 

Можно ли е да се подобри моторот кој е ионака еден од најдобрите во среднотешката Adventure класа?

Откако кренаа голема галама по социјалните медиуми пред некоја недела, минатата недела потврдија дека не било се залудно. CFMoto го прикажаа во живо на саемот во Милано нивниот нов концепт SR-C21

Дали MotoGP е навистина најпосакуваниот мото шампионат меѓу возачите? 

MV Agusta преку проектот Lucky Explorer влегува во популарната Adventure категорија!

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.