Мотоцикли

Пристигна 2020 Triumph Street Triple 765 RS

Конечно ни пристигна новиот Triumph Street Triple RS 765.

Следете нè на:

Конечно ни пристигна новиот Triumph Street Triple RS 765.

Конечно ни пристигна новиот Triumph Street Triple RS 765. Мотоциклот покрај неколку одредени промени во однос на изгледот, има измени и кај механиката.

Како што се зборуваше веќе подолго време, мотоциклот го дели истиот мотор со Triumph Daytona Moto2 765. Тој е во согласност со Euro5 стандардот, има зафатнина од 765cc и 121 коњски сили.

Со цел да се скроти оваа моќност и мотоциклот да може да се вози на улица, Triumph го прилагоди менувачот на три цилиндричниот мотор. Промени има и кај издувот.

Triumph исто така додаде и quickshifter, пет режими на возење, Brembo M50 сопирачки, Showa Big Piston вилушка како и Öhlins суспензија. Исто така има и контрола на тракцијата.

Како што може да се забележи од фотографиите, има промени и на изгледот на 2020 Triumph Street Triple RS, а највпечатливи се дневните светла. Мотоциклот има тежина од 166 килограми, четири помалку од оригиналниот модел.

Triumph се уште не открива премногу детали, а во моментов не е познато ниту кога официјално ќе биде пуштен во продажба и која ќе биде неговата цена.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Трката која требаше да се вози на 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје се одложува до следниот викенд, односно 14-ти јуни.

Уште една трка помалку во календарот за 2020, со денешната одлука на Дорна, и трката во Јапонија се откажува во целост.

Со денешната одлука на Дорна откажани се трките во Британија (Силверстоун) и Австралија (Филип Ајленд).

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.