Мотоцикли

Новитет: Honda CB500F

„Honda CB500F доби неколку промени кои го прават овој мотоцикл многу поатрактивен“

Следете нè на:

 

Како и останатите модели од линијата 500 на Honda, соголениот Honda CB500F доби неколку промени кои го прават многу поатрактивен. Најголемата промена се наоѓа внатре во моторот кој сега има 4 проценти поголема моќност и помеѓу 3 и 7 илјади вртежи во минута.

Honda CB500F 02

Делот каде што влегува воздухот сега е по прав, а издувот е променет за да се подобри движењето на гасовите. Додавањето на помошен кумплуг значи и полесен притисок како и можност да се биде малку поагресивен при менување на брзините без да се плашите дека ќе дојде до закочување на тркалото.

LED светлата како и LCD екранот овој мотоцикл ги дели со останатите модели од фамилијата CB650.

Би можело да ве интересира

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Пред еден месец пишувавме за тоа како Kawasaki планира да му одговори на Ducati Panigale V4 R кој во моментов доминира во Светскиот Супербајк шампионат.

Алекс Маркез ја прекина лошата серија во Moto2 класата и успеа да стигне до победа на трката која се возеше на патеката во Ле Ман.

Марк Маркез дојде до убедлива победа на трката која се возеше во Франција. На второ и трето место заврши двоецот на Ducati, Андреа Довициозо и Данило Петручи.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.