Мотоцикли

Поголемо е подобро: Harley-Davidson го престави Street Bob 114

Harley-Davidson малку го зголеми капацитетот кај одредени машини. Наместо 1753cc, Street Bob сега има 1868cc.

Следете нè на:

 

Harley-Davidson малку го зголеми капацитетот кај одредени машини. Наместо 1753cc, Street Bob сега има 1868cc.

Со зголемувањето на капацитетот доаѓа и зголемување на бројот на коњски сили кој наместо 85bhp сега изнесува 92bhp. Мала промена има и кај бројот на вртежи, од 106ftlbs сега има 115ftlbs. Под претпоставка дека сакате во целост да ги искористите дополнителните коњски сили, Street Bob 114 сега доаѓа опремен со ново седиште и држачи за нозете.

Понудата на верзијата 114 го прави Street Bob еден од најатрактивните „Softail “ машини. Овој модел е совршена основа доколку самите сакате да направите одредени прилагодувања.

H D Street Bob 114 01

Softail линијата доби и други промени но тие се чисто козметички.  Кај Fat Boy 114, светлата се заменети со LED, додека пак „brushed chrome“ сега е заменет со „bright chrome.“

Harley исто така ја откажа изработката на три „Softail“ модели (Low Rider, Deluxe и FXDR), но искрено, не верувам дека многу возачи ќе се налутат поради тоа.

H D Street Bob 114 02

Ако „bagger“ повеќе ви се допаѓаат, тогаш новите промени кои се направени сигурно ќе ви се допаднат. Street Glide Special, Road Glide Special и Road King Special добија нови штитници за моторот, подобри воздушни филтри плус имате опција да одберете помеѓу црн и хромиран мотор. Има и неколку нови, интересни, комбинации на бои.

H D Fat Boy 114

Има и неколку интересни додатоци вклучувајќи ‘Rockford Fosgate’ аудио подобрување, загреани седишта, LED свтла како и држач за телефон. Тука се и „Screaming Eagle“ цевките како и „top end tuning kits“. Сепак, тие се уште не се одобрени во Европа.

Од компанијата ја потврдија и CVO линијата за сезоната 2021 која ги вклучува Road Glide, Street Glide, Limited и Tri-Glide. Сите се опремени со 117ci CVO мотор и електронскиот-безбедносен пакет на Harley кој вклучува ABS, контрола на тракцијата како и мониторинг на притисокот на пневматиците.

H D Street Glide

Би можело да ве интересира

Шефовите на тимовите во Suzuki, Хозе Мануел Казо (Алекс Ринс) и Френки Карчеди (Жоан Мир), зборуваат за правилата на игра во гаражата.

Возачот на Repsol Honda, Марк Маркез, зборува за можните ривали во сезоната 2021 и колку време ќе му треба за да биде повторно 100% подготвен.

Мотоциклистичката федерација на Македонија во сабота (06.03.2021) ќе ги прогласи најдобрите мотоциклисти за 2020 година.

Honda, KTM, Piaggio и Yamaha потпишаа договор за креирање на „swappable batteries consortium“.

На интернет се појавија фотографии кои покажуваат дека Kawasaki тестира нов H2 SX SE+ кој ќе биде опремен со најнова технологија.

Преставени мотоциклите со кои во сезоната 2021 ќе возат Валентино Роси и Франко Морбидели.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.