Мотоцикли

Piaggio ја престави 2021 Beverly линијата со Euro5 300 и 400 модели

Piaggio ја престави линијата на скутери Beverly за сезоната 2021.

Следете нè на:

 

Piaggio ја престави линијата на скутери Beverly за сезоната 2021.

Таа ќе се состои од две машини со средна големина и кои имаат А2 лиценца. Од компанијата велат дека тие ја комбинираат агилноста, која ја имаат урбаните мотоцикли, со перформансите и управувањето по кои е познат поголемиот GT.

Двете машини ќе го заменат актуелниот Beverly 300, кој полека заминува во историјата поради се построгите правила за емисија на штетни гасови. Достапни како standard и sportier Beverly S модели, овие скутери ќе бидат со 300cc или 400cc four-valve singles, ќе имаат повеќе технологија, нов изглед и променети делови на шасијата.

piaggio beverly 300 2

Двата скутери ќе имаат мотор со течно ладење. Новата 300cc верзија има 25.5bhp при 8000rpm, што преставува зголемување за 23% во однос на актуелниот модел. Максималниот вртежен момент е исто така зголемен за 15%. Новиот 400cc пак има 34.9bhp при 7500rpm и 27.8lbft при 5500rpm.

Има промени и кај шасијата која сега има тубуларна рамка која работи заедно со 35mm Showa вилушките и прилагодливите, двојни, амортизери за да се обезбеди квалитетно возење. Бандажите се изработени од лесна легура и имаат свеж, „seven-spoke“ дизајн. Предното тркало е 16 инчи додека пак задното е 14 инчи. Целата каросерија е достапна во неколку бои.

Скутерите имаат и LED светла, старт без клуч, 5.5 инчен LCD екран и можност да го поврзете мобилниот телефон.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Еден од најперспективните млади Мотокрос возачи во класата MX85 Антонио Дамјановски од Битола оваа сезона ќе настапува со лиценца од мото клубот „Enduro Team Vodno“ од Скопје.

Ducati стана вториот фабрички тим кој потврди дека ќе остане дел од MotoGP најмалку до 2026 година.

Поранешниот MotoGP возач ќе мора да почека некој друг ден за да дебитира во WorldSBK серијата.

Harley-Davidson малку го зголеми капацитетот кај одредени машини. Наместо 1753cc, Street Bob сега има 1868cc.

Откажувањето на тестот во Катар, поради строгите правила на Малезиската влада, ги промени плановите на MotoGP тимовите.

Како што се приближува стартот на сезоната 2021, Пол Еспаргаро ги сподели неговите размислувања за преминот во еден од најпознатите тимови. Ова е исполнување на сонот, вели Еспаргаро.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.