Мотоцикли

Новата Honda Africa Twin ќе се појави на пазарот следната недела

Следната недела на пазарот ќе се појави Honda Africa Twin.

Следете нè на:

 

Следната недела на пазарот ќе се појави Honda Africa Twin.

Овој период следната недела на пазарот ќе се појави Honda Africa Twin. Ако ги следите информациите поврзани со овој мотоцикл, тогаш не треба да бидете премногу изненадени.

Веќе некое време знаеме дека Honda Africa Twin ќе биде во согласност со Euro5 правилата и дека ќе има околу 1,100cc.

На интернет веќе се појавија слики од мотоциклот како и подетални информации а сега Honda Motor Europe и официјално ни потврди дека мотоциклот во продажба ќе се најде на 23-ти септември.

Меѓу промените кај мотоциклот се поголемиот капацитет (вкупно 1,084cc). Најверојатно новиот Africa Twin исто така ќе има и 101hp, што преставува подобрување во споредба со моменталните 94hp.

2020 honda africa twin crf1100l leak 02

Мотоциклот ќе биде достапен во две верзии а Honda Africa Twin Adventure Sports моделот, кој ќе биде оф роуд верзија, ќе има поинакви пневматици, заштита од удари како и уште неколку други додатоци.

Промени има и кај резервоарот за гориво а Adventure Sports верзијата ќе има простор за 24 литри. Можеме да очекуваме стандарден менувач како и двојна трансмисија да имаат и двата модели CRF1100L и CRF1000L.

Меѓу другите промени се и дневните светла како и TFT екранот а авантуристичката верзија ќе има и променета подрамка.

За време на одржувањето на 2019 AIMExpro кое е закажано за следната недела најавено е преставување и на уште еден модел кој досега не се појавил на пазарот во САД.

Останете со www.motori.com.mk за повеќе информации.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

На 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

Со денешната одлука на Дорна се откажани трките во Германија (Захсенринг), Холандија (Асен) и Финска (КимиРинг).

90-та трка која требаше да се вози на патеката Асен на 28-ми јуни официјално е одложена.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.