Мотоцикли

Kawasaki најавува нов Supercharged Z модел

Првите луѓе на Kawasaki се подготвуваат за сезоната 2020.

Следете нè на:

 

Првите луѓе на Kawasaki се подготвуваат за сезоната 2020.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=4u8Q6sr4h3Y

Првите луѓе на Kawasaki се подготвуваат за сезоната 2020 и се чини дека работат на нешто навистина интересно. На интернет веќе се појави видео од новиот „supercharged“ мотоцикл.

Засега нема премногу детали а само знаеме дека тој ќе припаѓа на фамилијата “Z” која се состои од спортски мотоцикли. Дали би можеле наскоро да видиме „supercharged“ на Z1000? Искрено се надеваме.

Не е никаква тајна дека Kawasaki вложи многу во развојот на оваа програма а веќе дебитираа Ninja H2, Ninja H2R и Ninja H2 SX.

Уште една можност која се најавува е тоа дека Kawasaki би се дистанцирал од големиот број на коњски сили кои во моментов ги има кај „supercharged“ мотоциклите и наместо тоа ќе се фокусира на помалите мотори. Можеби supercharged 500cc?

Во моментов ова е само шпекулација. Kawasaki со овој мотоцикл изненади многумина кои се дел од мото индустријата. Очекувајте негово деби на EICMA шоуто во Милано кон крајот на оваа година.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

На 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

Со денешната одлука на Дорна се откажани трките во Германија (Захсенринг), Холандија (Асен) и Финска (КимиРинг).

90-та трка која требаше да се вози на патеката Асен на 28-ми јуни официјално е одложена.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.