Мотоцикли

Најмоќниот Kawasaki KX 250 ќе пристигне во 2020 година

Kawasaki објавија детали од нивната оф роуд линија на мотоцикли за сезоната 2020.

Следете нè на:

 

Kawasaki објавија детали од нивната оф роуд линија на мотоцикли за сезоната 2020 а меѓу нив се најде и најмоќниот KX250 изработен денеска. Меѓу новите промени кај мотоциклот е „finger follower valves“ (како оние што може да се најдат кај најновиот ZX-10RR) кој што обезбедува за 3.2bhp поголема моќност во споредба со актуелниот модел.

kawasaki kx250 02 txt 19 06

Мотоциклот исто така користи „downdraft-style intake routing“ со цел да се зголеми капацитетот на цилиндерот.

Покрај KX250, во линијата на мотоцикли на Kawasaki за сезоната 2020 ќе има уште четири KX машини: KX450, KX65 и KX85(мала и голема верзија).

За ендуро возење и понатаму ќе биде задолжен KLX450R. Помладите ќе можат да научат да возат на KLX110 кој е многу поедноставна опција отколку дво тактниот KX.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Фабио Куартараро вели дека следната етапа од неговата MotoGP кариера е да има добра борба со Маркез и Роси.

Алваро Баутиста ја започна втората трка во Лагуна Сека но се повлече после еден круг поради болки во рамото.

Џонатан Реа победи на Tissot-Superpole трката која се возеше во Лагуна Сека. На втората трка од WorldSBK на која победи возачот ка Ducati, Чез Дејвис, Реа заврши на втората позиција.

Серез ќе добие нов асвалт, а во Македонија не се ни спомнува изградбата на тркачка патека од која бенефит би имале сите.

Ова не е стандарниот модел на кој сите сме навикнати.

Помеѓу фотографиите, гласините и веќе потврдените модели, не може со прецизност да се каже точно кои мотоцикли би можеле да ги очекуваме на пазарот.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

  • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

  • 10 Август 2019 - 10 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Битола

  • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
  • Сè уште непознато
  • Прилеп

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.