Мотоцикли

MV Agusta престави подобрена верзија на Brutale 800 RR

MV Agusta направи подобрувања кај еден од нивните најпопуларни модели, Brutale 800 RR, кој сега има нов мотор, шасија како и електроника.

Следете нè на:

 

MV Agusta направи подобрувања кај еден од нивните најпопуларни модели, Brutale 800 RR, кој сега има нов мотор, шасија како и електроника.

Идејата, како што велат од MV, е тој и понатаму да биде интересен и забавен за возење. Ова звучи навистина добро.

Моторот има промени со цел да биде во согласност со Euro5. И внатре во него има мали промени и сега се додадени „Coatings“ во форма на дијамант со цел да се намали триењето. Издувот исто така е редизајниран.

MV Brutale 800 RR 03

Но и покрај овие, еколошки промени, врвната моќност останува иста, 138bhp, што воопшто не е лошо за 800cc triple. Со цел да се подобри менувањето на брзините, мотоциклот е опремен со нов кумплуг. Исто како и кај претходниот модел, MV како опција го нуди „Smart Clutch“ системот.

Големи промени има и кај електрониката, благодарение на „Inertial Measurement Unit“ креиран од страна на Италијанската компанија e-Novia. Brutale 800 RR сега доаѓа опремен со сензитивна контрола на тракцијата, ABS, контрола за старт.

MV Brutale 800 RR 01

Сето ова може да се селектира преку копче кое се наоѓа на левата страна а резултатот се појавува на 5.5 инчниот TFT екран. На екранот можат да се видат и неколку други работи кои помагаат при возењето, вклучувајќи turn-by-turn навигација кога ќе го приклучите вашиот телефон како и cornering lights кои се појавуваат благодарение на IMU.

MV Brutale 800 RR 02

Има и неколку практични промени кои се од корист при подолги дестинации, вклучувајќи ја контролата на патувањето и поголемо седиште.

Промени има и кај рамката која сега има нови странични панели а подобрена е и задната суспензија. Подобрени се и амортизерите со цел од нив да се извади максимум.

Би можело да ве интересира

Тимот на Сузуки го претстави новиот GSX-RR со кој Алекс Ринс и Жоан Мир ќе се натореваруваат оваа сезона во МотоГП шампионатот.

Aprilia планира повторно да се најде на врвот во суперспорт сегментот во 2021-ва година.

Презентацијата во Будимпешта ги постави темелите на новата трка која треба да се приклучи на календарот.

Франко Морбидели беше најголемото изненадување минатата сезона.

Во текот на летната пауза, Валентино Роси ќе одлучи дали и во иднина ќе продолжи со трките или ќе се повлече од натпреварувањето.

Шефовите на тимовите во Suzuki, Хозе Мануел Казо (Алекс Ринс) и Френки Карчеди (Жоан Мир), зборуваат за правилата на игра во гаражата.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.