Мотоцикли

2022 Kawasaki Vulcan S добива нови бои за 2022

Kawasaki претстави две нови комбинации на бои и дизајн за моделот Vulcan S. 

Следете нè на:

 

Kawasaki претстави две нови комбинации на бои и дизајн за моделот Vulcan S. 

2022 kawasaki vulcan s cafe right side front angle view

Се додека моторот изгледа убаво и ти го прави меракот за возење воопшто не е важно за каков мотор станува збор. Ова ќе ви го каже кој било возач, но ако моторот е исто така по мера и има убави бои и дизајн тогаш на задоволството му нема крај. 

Ова многу добро го знаат Kawasaki кои ја освежија линијата на својот Vulcan S. Станува збор за истиот 649cc, паралелен двоцилндарски крузер кој е совршен и за почетниците но и за поискусните возачи. Во новата линија нема други промени освен две нови варијанити на бои и дизајни. 

Едната комбинација ја наречена Pearl Robotic White која изгледа остро од секој можен агол. Сега засега највата е дека ќе е достана во Америка, без конкретна најава за достапност во останиот дел од светот. А доколку сакате малку поразличен пристап тогаш на располагање Kawasaki ја нуди Café варијантата која има за нијанса похрабра комбинација од три бои, портокалова, црна и бела. Секако тука е и поголемото и позабележливо Vulcan S лого кое гордо стои на самиот резорвоар за гориво. 

Сепак подобро е да ја погледнете галеријата и да одлучите само која верзија вас ви е поубава. 

 

Би можело да ве интересира

И покрај тоа што челниците на KTM во 2015 година најавија дека нема повеќе да прават супер брзи мотори кои припаѓаат на патеките а не на улиците, сепак еве демант, барем во некоја рака. 

Дани Педроса, сега тест возачот на Red Bull KTM Factory Racing за прв пат на патеката во Австрија ќе се појави со KTM RC16 во натпреварувачка конкуренција. 

Givi во својата богата понуда вклучи и универзално светло чија задача ќе биде да ја осветлува внатрешноста на вашиот куфер. 

Од чилеанскиот Каретера аустрал до украинските карпати, од канадските прерии до европските најпопуларни места за возење, глобалната мото заедница за прв пат се обедини и возеше, и виртуелно и физички, на првиот THE WORLD ADVENTURE WEEK организиран од страна на KTM и апликацијата Riser.

После првичните гласини и калкулации се поизвесна е иднината на Данило Петручи која би продолжила во WorldSBK шампионатот.

На сите ни е познато дека светскиот тенисер бр. 1 подолго време има соработка со Peugeot. А они кои ја следат оваа компанија знаат дека таа интензивно се обидува да се ребрендира и репозиционира со својата гама на две тркала, особено по комплетното преземање од страна на индискиот конгломерат Mahindra. 

Реклами

Листа на мото настани

  • 30 Јули 2021 - 01 Август 2021
  • Мотодом Џинка
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.