Домашни

Членовите на мото клубот Ендуро Тим Делчево доставуваа намирници за екипите кои го гасеа пожарот во делчевско

Мотоциклистите редовно ја докажуваат и покажуваат својата солидарност. Така е и со последните вонредни ситуации со пожарите кои се сериозна опаснот на целата територија на државата.

Следете нè на:

Мотоциклистите редовно ја докажуваат и покажуваат својата солидарност. Така е и со последните вонредни ситуации со пожарите кои се сериозна опаснот на целата територија на државата.

232294193 1451939958516671 3574479447047048095 n

Овие денови вистински херои се членовите на мото клубот Ендруро Тим Дечево во огромен број помагаат на фронтот против огнените јазици кои ги зафатија селата од делчевска страна – Стар Истевник, Нов Истевник Тработивиште, Вирче.

Не помалку храбри од екипите кои што се справуваа со огнената стихија од страната на Пехчево, како и доброволците и противпожарните екипи на фронтот со оганот, но сепак моторциклистите на делчевскиот мото клуб Ендуро за денешниот пеколен ден го понесоа епитетот на вистински херои.

Се надеваме целата ситуација ќе се стабилизира побрзо, а исто така се надеваме дека овој потег на Ендуро Тим Делчево ќе ги инспирира и останатите да помогнат. 

Извор: https://bregalnicki.mk/

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.