Домашни

Попуст на Piaggio Beverly во Динамикс

Piaggio Beverly, лидерот кај скутерите сега има мотор кој е во согласност со Euro4 стандардот,  променет изглед како и спортски и агресивен пакет.

Следете нè на:

 

Увозникот на Пијаџо групацијата за Македонија - Динамикс, обезбеди попуст на целата гама на фантастичните скутери Beverly. Посетете го нивниот салон каде ќе можете да ги видите и пробате скутерите, а во продолжение следуваат и сите информации за нив.

За прв пат претставен во 2001 година, Piaggio Beverly го револуционизираше пазарот на моторите со средна зафатнина, воведувајќи атрактивен дизајн, одлични перформанси како и беспрекорен безбедносен пакет. Тоа се должи не само на поголемите тркала туку и на променетата шасија.

Неговиот комерцијален успех отсекогаш бил надополнет со постојани промени кои го оддржуваат во врвот. Последната промена која ни доаѓа и која за прв пат е воведена на некој скутер е ABS/ASR безбедносниот систем како и иновативниот 350 мотор.

Beverly300 3 4DX Bianco copy

Со моделот Beverly, Piaggio ја комплетира листата на скутери кои се погодни за извршување на вашите секојдневни обврски.

Основната верзија наречена Liberty е опремена со ABS сопирачки и нов Piaggio i-Get мотор со воздушно ладење.  Следниот на листата е Medley кој го има “Start&Stop” системот, Piaggio i-Get моторот но со водено ладење, ABS сопирачки како и поголем простор во кој ќе можете да вметнете две кациги.

Меѓу промените кои ги има кај Piaggio Beverly 300 и 350 е тоа дека моторите мора да бидат во согласност со Euro4 стандардот.  Благодарение на новиот конвертор, новиот придушувач на звук како и поддобрувањето на електрониката, овие едно-цилиндрични, Piaggio скутери се во согласност со стандардите, а во исто време ги задржуваат и перформансите карактеристични за линијата Beverly.

10 Beverly 300 3 4 trasero derecho gris

А сите модели кои сега се дел од оваа линија имаат многу покомплетен пакет.  Веќе стандарден дел кај сите се ABS сопирачките како и ASR системот за контрола на тракцијата. Сега со притискање на едно копче можете да го лоцирате вашиот мотоцикл, а исто така и да го отворите просторот за багаж.

Приклучокот од 12V е заменет со USB приклучок и со него можете да го наполните вашиот телефон.

Целата Piaggio Beverly линија има нови и атрактивни бои. Piaggio Beverly 300 и 300S имаат и нова табла на која можете да ги видите сите предупредувања.

Piaggio Beverly 300: Класика во урбаната мобилност. Безбеден, сигурен мотоцикл кој има 287cc едно цилиндричен мотор и кој обезбедува одлични перформанси.

3323 12 Beverly 300 cuadro instrumentos gris

Дизајнот „Made in Italy“ се карактеризира со елегантен и популарен облик и во кој деталите како што се LED дневните светла и сопирачките играат голема улога.

Идеален за возење низ град благодарение на одличната позиција на седење, заштитата од струењето на воздухот како и голем простор за багаж во кој сега ќе можете да ставите две кациги.

Piaggio Beverly 300 S: Кај најспортската верзија на Beverly сега можете да одберете дополнително неколку бои кои ќе му дадат млад и агресивен изглед. Овој скутер исто така се издвојува и поради својата шасија. Резервоарот за гориво сега е лоциран централно за подобра распределба на тежината.

Piaggio Beverly 300 by Police: Ова е специјална верзија на Beverly 300 која е креирана од комбинација на две Италијански традиции на совршеност, Piaggio and Police. Овој мотоцикл исто така ги има сите технички карактеристики кои го направија Piaggio Beverly толку популарен. Меѓу нив е и едно цилиндричниот, четири тактен мотор со водено ладење.

Piaggio Beverly 350 Sport Touring: Предводникот на линијата Beverly е познат по целокупната опрема која ја има како и по перформансите кои ги обезбедува 330cc едно цилиндричниот мотор. Овој мотоцикл има одлични перформанси во споредба со малата потрошувачка на гориво.

3323 07 Beverly 300 3 4 delantero derecho gris

Piaggio Beverly 300 е достапен во класичната и популарна Bianco Iceberg боја или пак во новата Grigio Ardesia варијација.

Кај моделите карактеристични се и новите стилски детали како што се црните краеви на рачките, кафеното седиште, сивиот простор за багаж, штитниците кај вилушката како и држачите за нозете на сопатниците.

Piaggio Beverly 300 S е достанен во класичната и динамична Blu Sport боја како и новата Argento Cometa варијација.

Piaggio Beverly 300 by Police е достапен во агресивната Nero Carbonio боја. Тој исто така има црно седиште чии што краеви се сини. Има и хромирано предно светло и табла.

Piaggio Beverly 350 Sport Touring е достапен во четири бои: Bianco Stella, Nero Carbonio, Argento Cometa и Nero Galassia. Има темни детали кај просторот за багаж, тркалата и издувот.

3323 04 Beverly 300 3 4 delantero izquierdo blanco

Кај целата линија на Piaggio Beverly има голем број на додатоци кои ја зголемуваат удобноста при секојдневното возење:

- Штитник за ногата кој е практичен и интегриран во мотоциклот.*

- Електронски систем против кражба заедно со електронски клуч и далечински управувач.

- Практичен систем против кражба кој лесно се монтира и е безбеден.

- Ветробранско стакло со дебелина од 4mm кое нуди одлична заштита.

- Smoked top fairing кој дава дополнителна заштита но и спортски изглед.

- Matt black jet кацига која е посветена на Piaggio Beverly 300 by Police.

Би можело да ве интересира

Сега откако пред-сезонските програми веќе се финализирани и се знаат целите за сезоната 2019, разгледавме што му е потребно на секој тим во сезоната која претстои. За време на заедничката прес конференција на сите тимски менаџери, секој од шефовите на екипите откри какви им се приоритетите во текот на зимските тестови.

Зборувајќи за Crash.net, Скот Рединг открива која е единствената работа за која жали што не ја направил за време на неговиот  11 годишен престој во Гран При трките:  Губењето на титулата во Moto2  серијата во 2013 година.

„Некои луѓе ни се смеат и мислат дека направивме голема грешка.Но ова е само почеток“ - Ерв Поншарал зборува за новата Tech3 KTM MotoGP ера

Откако загуби 20 минути за време на шестата етапа, се чинеше дека заврши сонот на Сем Сандерленд да го повтори успехот од сезоната 2017. Сепак, откако успеа да стигне до победа на седмата етапа, тој повторно се врати во игра за првата позиција.

Шефот на Suzuki, Давиде Бривио вели дека губењето на концесијата била главната цел на Suzuki минатата година. Предупредува дека следната сезона ќе има поголем притисок.

MotoGP сезоната 2019 претставува нов почеток за возачот на Petronas Yamaha, Франко Морбидели. Поранешниот Moto2 шампион премина од тешката за возење Marc VDS RC213V машина на фабричката Yamaha која треба да биде иста со онаа која ја има неговиот ментор и менаџер, Валентино Роси.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.