Домашни

Мото рели Македонија - Независност 2020

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020.

Следете нè на:

 

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020.

Годинешното рели ќе се вози во периодот од 4-ти до 6-ти септември на територијата на Република Македонија. Во очекување на комплетната информација и детални податоци за релито, ги споделуваме информациите до кои дојдовме, а содржинава ќе биде надополнета наскоро.

29-то мото рели Македонија - Независност ќе започне во 10 часот во Скопје на Плоштад Македонија на 4-ти септември 2020 година.

Ќе има мала промена во рутата во однос на патиштата по кои ќе се вози, но местата за одмор (Дојран и Охрид) остануваат исти.

Котизацијата за учесниците ќе изнесува 800 денари за возач и 600 за совозач.

Ќе бидат спроведени мерки за заштита од Корона вирусот за кои дополнително ќе ве известиме, а бројот на учесници на релито е ограничен на 250. Пријавувањето ќе започне на 20-ти август и ќе трае до 1-ви септември, оние кои нема да се пријават во овој рок нема да можат да учествуваат на релито.

Во продолжение и пријавите за релито:

Групна пријава

Единечна пријава

Рута за годинешното рели:

Ден 1: Скопје, Штип, Кочани (пауза за доручек и кафе - 1 час), Кочани, Македонска Каменица, Берово, Струмица (пауза 1 час), ноќевање во камп Партизан во Дојран, од 20 часот.

Ден 2: Поаѓање од Дојран во 10.30, Гевгелија, Неготино, Кавадарци (пауза - 1 час), Прилеп, Битола (пауза), Ресен и пристигање во Охрид. Вечерата во Бонанца и поделба на признанија од 20 часот.

Ден 3. Поаѓање од Охрид во 13.00 часот, Кичево (пауза), Стража, Тетово, Скопје.

Во пакетот ќе следуваат и заштитни маски, организаторите замолуваат за држење на дистанца и спроведување на мерките за заштита од Ковид 19.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Преставена патеката по која ќе се вози релито Дакар 2021. Познатата трка повторно ќе се оддржува во Саудиска Арабија.

Honda повторно влезе во „big-bore“ крузер класата во 2021 со целосно новиот Rebel 1100, верзија на популарниот Rebel 500 која има поголем капацитет.

Данило Петручи вели дека бил многу тажен кога пред стартот на сезоната му било кажано дека нема да му биде продолжен договорот. Но сега, откако потпиша со КТМ, тимот кој изминатава сезона постигна три победи и осум пати се искачи на подиумот, Петручи вели дека е среќен поради таквата одлука на Ducati.

Kawasaki направи значајни промени кај познатиот ZX-10R за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.