Домашни

Нов хотел за мотори во Скопје

Неодамна во склоп на мото сервисот „Premium MOTO Service“ беше отворен хотел за мотори во Скопје.

Следете нè на:

Неодамна во склоп на мото сервисот „Premium MOTO Service“ беше отворен хотел за мотори во Скопје.

Целта на хотелите за мотори е да понудат безбедно сместување за вашите миленици на две тркала во текот на зимата, односно периодот во кој нема да управувате со вашиот мотоцикл. Разликата од чувањето на моторот во сопствени услови и во хотелот за мотори е во тоа што во Premium MOTO Service ќе добиете постојана грижа за време на целиот период.

Сервисот е обезбеден со заштитна ограда, патролно обезбедување, камери и аларм.

IMG 2039 

Моторот ќе биде поставен во простор резервиран за вашиот љубимец, на нормална температура и заштитен од сите надворешни влијанија. Дополнително за вашиот мотоцикл ќе биде водена грижа за акумулаторот и пневматиците, па така по зимската пауза кога ќе решите да го земете мотоциклот тој ќе биде подготвен за сезоната. Нема да имате потреба да се грижите дали акумулаторот е испразнет или гумите издишани. 

Дополнително на основниот пакет во Premium MOTO Service нудат и услуги кои вклучуваат и промена на масло и филтри и целосна подготовка на мотоциклот за сезоната. Во сервисот освен услугата хотел за мотори можете да ги добиете и сите сервисни услуги за мотоцикли и автомобили.

Цените започнуваат од 1000 денари месечно, во зависност од габаритот на мотоциклот/скутерот. За подетални информации контактирајте ги на 075 286 262 или пишете им на нивниот фејсбук пејџ Premium MOTO Service.

Сервисот се наоѓа на бул.Борис Трајковски 20/5, во склоп на Церес (Скопје Гума). 

*Комерцијална објава

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Шеста година по ред Џонатан Реа е шампион во WorldSBK серијата

Suzuki ја слави првата победа на Алекс Ринс во 2020 MotoGP Светскиот Шампионат. Јоан Мир е нов лидер на табелата.

Валентино Роси ќе ја пропушти трката која викендов се вози на патеката Арагон во Шпанија откако излезе позитивен на тестирањето за Ковид 19 вирусот.

На 25-ти октомври (недела) на патеката Орман крај Скопје ќе се одржи 

На 1-ви ноември 2018 година беше формирана „Ем-Си унија“ со инцијатива на ем-си клубовите: Potfat MC - Македонија, Ноќни Волци МГ - Македонија, Gremium MC - Македонија, Steelwings MC - Македонија, Dardanians MC - Македонија и Guardian Angels MC - Македонија.

Есенската сезона е одлична можност да дојдете до нова мото опрема по навистина поволна цена.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.