Домашни

Нов хотел за мотори во Скопје

Неодамна во склоп на мото сервисот „Premium MOTO Service“ беше отворен хотел за мотори во Скопје.

Следете нè на:

 

Неодамна во склоп на мото сервисот „Premium MOTO Service“ беше отворен хотел за мотори во Скопје.

Целта на хотелите за мотори е да понудат безбедно сместување за вашите миленици на две тркала во текот на зимата, односно периодот во кој нема да управувате со вашиот мотоцикл. Разликата од чувањето на моторот во сопствени услови и во хотелот за мотори е во тоа што во Premium MOTO Service ќе добиете постојана грижа за време на целиот период.

Сервисот е обезбеден со заштитна ограда, патролно обезбедување, камери и аларм.

IMG 2039 

Моторот ќе биде поставен во простор резервиран за вашиот љубимец, на нормална температура и заштитен од сите надворешни влијанија. Дополнително за вашиот мотоцикл ќе биде водена грижа за акумулаторот и пневматиците, па така по зимската пауза кога ќе решите да го земете мотоциклот тој ќе биде подготвен за сезоната. Нема да имате потреба да се грижите дали акумулаторот е испразнет или гумите издишани. 

Дополнително на основниот пакет во Premium MOTO Service нудат и услуги кои вклучуваат и промена на масло и филтри и целосна подготовка на мотоциклот за сезоната. Во сервисот освен услугата хотел за мотори можете да ги добиете и сите сервисни услуги за мотоцикли и автомобили.

Цените започнуваат од 1000 денари месечно, во зависност од габаритот на мотоциклот/скутерот. За подетални информации контактирајте ги на 075 286 262 или пишете им на нивниот фејсбук пејџ Premium MOTO Service.

Сервисот се наоѓа на бул.Борис Трајковски 20/5, во склоп на Церес (Скопје Гума). 

*Комерцијална објава

Би можело да ве интересира

Шестата МотоГП трка во шампионатот се вози на легендарната патека Муџело во Италија.

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

По неколку месечни шпекулации, денеска Јамаха официјално го претстави новиот спортски мотор базиран на MT-07 платформата со име Yamaha R7.

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.