Домашни

Мото клубот „Желки“ со донација за Детското одделение при Општата болница во Кочани

Членови на Мото клубот „Желки“ од Кочани ја релизираа планираната хуманитарна акција наменета за Општата болница со проширена дејност – Кочани.

Следете нè на:

 

Членови на Мото клубот „Желки“ од Кочани ја релизираа планираната хуманитарна акција наменета за Општата болница со проширена дејност – Кочани.

На Детското одделение при кочанската Општа болница, претставници на мото клубот донираа перници и инхалатори за потребите на одделението.

CSC 3459

– Мото клубот „Желки“ од Кочани во соработка со „Греен-орг“ донираа перници и инхалатори за Детското одделение при кочанската Општа болница. Се надеваме дека оваа донација ќе биде поттик за другите организации и сограѓани да донираат и да покажат општествена одговорност. Оваа донација е обезбедена од нашите лични средства. Мото клубот „Желки“ е клуб кој постои две години, ова е наша прва донација, но не и последна и во иднина продолжуваме да даваме поддршка на оние на кои им е најпотребна, истакна Драган Митев, секретар на Мото клубот „Желки“ од Кочани.

Мото клубот „Желки“ од Кочани е единствен регистриран мото клуб на подрачјето на Кочани, кој брои 18 членови и е дел од Моторциклистичката федерација на Македонија. Членови на мото клубот досега имаат учествувано на повеќе домашни и меѓународни мото настани, а клубот беше домаќини и на Мото дефилето „Макдонија независност“ што се одржа минатата година, во месец септември.

И. Матеничарски

Извор: glasno.mk

Би можело да ве интересира

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Ривалите на Французинот добро се сеќаваат на минатата година. Но ова е 2021-ва и ништо не е гарантирано.

Хорхе Лоренцо вели дека Марк Маркез возел без никаков страв на првата трка после долгата пауза која ја имаше поради операцијата на раката. Според поранешниот шампион, лошиот баланс помеѓу предната и задната гума е главната причина за излетувањата во Портимао.

Suzuki претстави подобрена верзија на GSX-S1000. Новата машина сега е помоќна од било кога досега.

Реа и ZX-10RR беа подобри од Кал и М1 на патеката во Арагон.

Од вториот до осмиот круг има најголемо оптоварување врз сопирачките. Пред крајот на трката, притисокот врз нив се намалува за 20 проценти, велат од Brembo.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.