Домашни

Мото клубот „Желки“ со донација за Детското одделение при Општата болница во Кочани

Членови на Мото клубот „Желки“ од Кочани ја релизираа планираната хуманитарна акција наменета за Општата болница со проширена дејност – Кочани.

Следете нè на:

Членови на Мото клубот „Желки“ од Кочани ја релизираа планираната хуманитарна акција наменета за Општата болница со проширена дејност – Кочани.

На Детското одделение при кочанската Општа болница, претставници на мото клубот донираа перници и инхалатори за потребите на одделението.

CSC 3459

– Мото клубот „Желки“ од Кочани во соработка со „Греен-орг“ донираа перници и инхалатори за Детското одделение при кочанската Општа болница. Се надеваме дека оваа донација ќе биде поттик за другите организации и сограѓани да донираат и да покажат општествена одговорност. Оваа донација е обезбедена од нашите лични средства. Мото клубот „Желки“ е клуб кој постои две години, ова е наша прва донација, но не и последна и во иднина продолжуваме да даваме поддршка на оние на кои им е најпотребна, истакна Драган Митев, секретар на Мото клубот „Желки“ од Кочани.

Мото клубот „Желки“ од Кочани е единствен регистриран мото клуб на подрачјето на Кочани, кој брои 18 членови и е дел од Моторциклистичката федерација на Македонија. Членови на мото клубот досега имаат учествувано на повеќе домашни и меѓународни мото настани, а клубот беше домаќини и на Мото дефилето „Макдонија независност“ што се одржа минатата година, во месец септември.

И. Матеничарски

Извор: glasno.mk

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.