Домашни

Мото центарот „Амбасадор“ со нов и современ салон за мотори во Охрид

Мото центарот „Амбасадор“ со отворање на нов и современ салон кој се наоѓа во комплексот кај Здружението на возачи на Ул. Ристо Чадо, го круниса 25. годишното работење, во кои охриѓани и жителите од поширокиот регион ги опслужување со најдобрите марки на мотоцикли во светски рамки.

Следете нè на:

 

Мото центарот „Амбасадор“ со отворање на нов и современ салон кој се наоѓа во комплексот кај Здружението на возачи на Ул. Ристо Чадо, го круниса 25. годишното работење, во кои охриѓани и жителите од поширокиот регион ги опслужување со најдобрите марки на мотоцикли во светски рамки.

Во новиот салон кој се протега на 200 метри квадратни има мотоцикли за сечиј вкус, и од сите водечки брендови: Пиаџо, Априлија, Веспа, Сим, Кимко, Педа, Дукати, БМВ, Кавасаки и КТМ. Тие се достапни за разгледување, а со помош на стручните лица вработени во салонот, изборот е уште полесен и подобар.

viber image 2020 12 05 15 16 52b

Името на Мото центарот „Амбасадор“ е препознатливо во цела држава, и е синоним за успешно работење во западна Македонија. Во текот на годините успеавме да ја промениме мото културата и да внесеме многу новитети во нашиот град. – изјави сопственикот Стефан Николоски.

За богатата понуда на мотицикли и цела пропратна опрема за заштита и одржување на мотоциклите, можете да се информирате во новиот и модерен салон на „Амбасадор“ од 9 до 18 часот од понеделник до петок и сабота од 10 до 16 часот.

Извор: ohridnews.com

Би можело да ве интересира

Шестата МотоГП трка во шампионатот се вози на легендарната патека Муџело во Италија.

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

По неколку месечни шпекулации, денеска Јамаха официјално го претстави новиот спортски мотор базиран на MT-07 платформата со име Yamaha R7.

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.