Домашни

Ендуро Тим Водно збогатен со уште еден член за 2021

Еден од најперспективните млади Мотокрос возачи во класата MX85 Антонио Дамјановски од Битола оваа сезона ќе настапува со лиценца од мото клубот „Enduro Team Vodno“ од Скопје.

Следете нè на:

 

Еден од најперспективните млади Мотокрос возачи во класата MX85 Антонио Дамјановски од Битола оваа сезона ќе настапува со лиценца од мото клубот „Enduro Team Vodno“ од Скопје.

Антонио Дамјановски е ученик и денеска наполни 14 години, а веќе 2 години по ред е Шампион во својата класа.

 DSC1615

Во просториите на клубот беше потпишан договорот со кој Дамјановски ја официјализираше соработката со „Ендуро Тим Водно“.

Како што најавија од клубот во наредниот период приоритет и цел ке им бидат млади возачи за кои ке се потрудат да им обезбедат подобри услови за исполнување на нивните цели.

Им посакуваме успешна сезона на Ендуро Тим Водно и Антонио Дамјановски.

131894811 3885559881477291 1102772839616781923 o

Би можело да ве интересира

Шестата МотоГП трка во шампионатот се вози на легендарната патека Муџело во Италија.

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

По неколку месечни шпекулации, денеска Јамаха официјално го претстави новиот спортски мотор базиран на MT-07 платформата со име Yamaha R7.

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.