Домашни

Информации за Рели Македонија 2021

Пристигнаа информациите од МФМ за годинешното 30-то по ред мото рели Македонија - Независност 2021.

Следете нè на:

Пристигнаа информациите од МФМ за годинешното 30-то по ред мото рели Македонија - Независност 2021.

Во соопштението од МФМ се вели:

Почитувани,

Ве известуваме дека пријавувањето за традиционалното Рели Независност 2021 е во тек и ќе трае се до 31 Август 2021 година. Рокот е со цел навремено да се подготват сите материјали за учесницитие и местата во кои ќе поминува самото рели.

Котизацијата за учество изнесува 1,000,00 денари за возач и 800 денари за совозач и истите треба да се уплатат на сметката на Мотоциклистичка Федерација на Македонија или во готово секој ден од 11 до 18часот во просториите на МФСМ (сабота до 15h).  Пополнета пријава за учество треба да се достави до организаторот.

Жиро сметка: 210-0629307701-96

Назнака: Котизација за Рели Македонија 2021

Мотоциклистичка Федерација на Македонија

НЛБ Тутунска Банка Скопје

 

Трасата на релито е следна:

Почеток во 10 часот од Плоштадот Македонија во Скопје (03.09.2021)

Ден 1: Скопје-Штип-Кочани пауза Доручек.-Македонска Каменица- Делчево-Берово- Срумица пауза Освежување-Дојран Ночевање .Вечера во 20.00час. Камп Партизан

Ден2: Дојран-Гевгелија-Неготино-Кавадарци-Прилеп Крушево-Битола- Ресен-Охрид Ночевање, Вечера ,Забава , Томбола и Додела на награди и Благодарници Ресторан Белведере до Силекс Хотел во 20.00 час.

Ден3: Охрид-Кичево-Стража-Тетово-Скопје

 

Финиш во Скопје Плоштад Македонија

П.с. Можни се и мали измени на трасата и паузите, поради ситуацијата со Ковид 19 за што навремено ќе бидете известени .

Важно: И на двете вечери и по патната траса влез во Локалите ке биде дозволен само за Вакцинирани комплет и со само една доза како и прележани од ковид 19 и со важечки ПЦР тест.

Документите за пријава можете да ги превземете од овде:

- Единечна пријава

- Групна пријава

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.