MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Теруел

Викендов се вози 12-та трка од МотоГП шампионатот на патеката Арагон во Шпанија.

Следете нè на:

 

Викендов се вози 12-та трка од МотоГП шампионатот на патеката Арагон во Шпанија.

Ултра модерниот комплекс „Моторленд Арагон“ ќе биде домаќин на 12-та трка од годинешниот МотоГП шампионат. Комплексот беше изграден во 2010 година, а беше проектиран од познатиот германски архитект Херман Тилке.

14Aragon14Mgp JOC8825

Патеката е со должина од 5077 метри, а е составена од 17 свиоци од кои 10 се леви, а 7 десни. Најдолгиот правец изнесува 968 метри на кој е забележана максимална брзина од 345,8 км/ч.

Рекордот на патеката изнесува 1'48.120 поставен од Хорхе Лоренцо во 2015 година.

Возбудувањата во Арагон започнуваат денеска, а ќе се одвиваат по следниот распоред:

Петок | SportKlub 3
10:00 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРЕНИНГ 1
10:55 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 1
11:55 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРЕНИНГ 1
13:35 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРЕНИНГ 2
14:30 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 2
15:30 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРЕНИНГ 2
Сабота | SportKlub 3
10:00 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРЕНИНГ 3
10:55 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 3
11:55 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРЕНИНГ 3
13:15 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - КВАЛИФИКАЦИИ
14:10 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 4
14:50 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - КВАЛИФИКАЦИИ
15:50 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - КВАЛИФИКАЦИИ
Недела | SportKlub 3
11:20 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРКА
13:00 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРКА
14:30 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРКАБи можело да ве интересира

Шестата МотоГП трка во шампионатот се вози на легендарната патека Муџело во Италија.

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

По неколку месечни шпекулации, денеска Јамаха официјално го претстави новиот спортски мотор базиран на MT-07 платформата со име Yamaha R7.

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.