MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Теруел

Викендов се вози 12-та трка од МотоГП шампионатот на патеката Арагон во Шпанија.

Следете нè на:

 

Викендов се вози 12-та трка од МотоГП шампионатот на патеката Арагон во Шпанија.

Ултра модерниот комплекс „Моторленд Арагон“ ќе биде домаќин на 12-та трка од годинешниот МотоГП шампионат. Комплексот беше изграден во 2010 година, а беше проектиран од познатиот германски архитект Херман Тилке.

14Aragon14Mgp JOC8825

Патеката е со должина од 5077 метри, а е составена од 17 свиоци од кои 10 се леви, а 7 десни. Најдолгиот правец изнесува 968 метри на кој е забележана максимална брзина од 345,8 км/ч.

Рекордот на патеката изнесува 1'48.120 поставен од Хорхе Лоренцо во 2015 година.

Возбудувањата во Арагон започнуваат денеска, а ќе се одвиваат по следниот распоред:

Петок | SportKlub 3
10:00 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРЕНИНГ 1
10:55 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 1
11:55 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРЕНИНГ 1
13:35 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРЕНИНГ 2
14:30 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 2
15:30 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРЕНИНГ 2
Сабота | SportKlub 3
10:00 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРЕНИНГ 3
10:55 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 3
11:55 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРЕНИНГ 3
13:15 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - КВАЛИФИКАЦИИ
14:10 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРЕНИНГ 4
14:50 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - КВАЛИФИКАЦИИ
15:50 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - КВАЛИФИКАЦИИ
Недела | SportKlub 3
11:20 MOTO GP ARAGON: MOTO 3 - ТРКА
13:00 MOTO GP ARAGON: MOTO GP - ТРКА
14:30 MOTO GP ARAGON: MOTO 2 - ТРКАmotul makeodnija

Би можело да ве интересира

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Преставена патеката по која ќе се вози релито Дакар 2021. Познатата трка повторно ќе се оддржува во Саудиска Арабија.

Honda повторно влезе во „big-bore“ крузер класата во 2021 со целосно новиот Rebel 1100, верзија на популарниот Rebel 500 која има поголем капацитет.

Данило Петручи вели дека бил многу тажен кога пред стартот на сезоната му било кажано дека нема да му биде продолжен договорот. Но сега, откако потпиша со КТМ, тимот кој изминатава сезона постигна три победи и осум пати се искачи на подиумот, Петручи вели дека е среќен поради таквата одлука на Ducati.

Kawasaki направи значајни промени кај познатиот ZX-10R за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.