MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Тајланд

15-та трка од МотоГП шампионатот викендов се вози за прв пат на патеката во Бурирам,Тајланд.

Следете нè на:

 

Изградена во 2014 година како патека со ФИМ оцена А и ФИА оцена 1, патеката во Бурирам се очекува долго време да биде домаќин на светските авто-мото збиднувања. Оваа година за прв пат патеката „Chang International Circuit“ ќе биде домаќин на МотоГП трка.

PTT Thailand Grand Prix 2018

Патеката е со должина од 4,6км, составена е од 12 свиоци од кои 5 се леви, а 7 се десни. Најдолгиот правец изнесува точно 1000м, а ширината на патеката е 12 метри.

Возбудувањата во Тајланд можете да ги следите според следниот распоред по наше локално време:

СпортКлуб 3 | 05.10.2018 (Петок)
08:10  MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 2
09:05 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРЕНИНГ 2
10:05 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 2

СпортКлуб 3 | 06.10.2018 (Сабота)
04:00 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 3 
04:55 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРЕНИНГ 3
05:55 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 3
 
07:35 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – КВАЛИФИКАЦИИ
08:30 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРЕНИНГ 4
09:10 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – КВАЛИФИКАЦИИ
10:05 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – КВАЛИФИКАЦИИ

СпортКлуб 3 | 07.10.2018 (Недела)
03:40 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – WARM UP
04:10 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – WARM UP
04:40 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – WARM UP
 
06:00 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – ТРКА
07:20 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – ТРКА
09:00 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРКА

Би можело да ве интересира

„Ќе биде подобро за сите, секако тука е и Moto2 серијата, доколку го имаат овој нов стил на возење - Moto2 се доближи еден чекор поблиску до MotoGP  со новиот 765cc Triumph мотор“

„Коментарот кој го даде Алберто Пуиг предизвика реакција кај неговиот поранешен MotoGP возач Дани Педроса“

„Сега откако си замина најлесниот возач во серијата, првиот човек на Ducati Џиџи Дал’Игна смета дека би било фер за сите доколку има минимална тежина“

„Дали возиме или одиме во вселената?“

Се чини дека постојано има некакви најави и новини во однос на иднината на Ducati, особено со неодлучноста на  Volkswagen AG дали сака да ја задржи компанијата или пак планира да ја продаде.

Аргентинската Гран При трка ќе остане на патеката „Termas de Rio Hondo“, која се наоѓа на северот на државата, уште најмалку три години откако беше продолжен договорот со првите луѓе на MotoGP. Ваквата одлука беше соопштена на прес конференцијата која се случи во Буенос Аирес на почетокот на неделата.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.