MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Андалузија 2020

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Следете нè на:

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Патеката Херез во Шпанија е изградена во 1986, една година подоцна беше домаќин на првата МотоГП трка и од тогаш остана во календарот.

Патеката е со должина од 4,4 километри, составена е од 13 свиоци од кои 5 се леви, а 8 десни. Најдолгиот правец изнесува 607 метри, најголемата брзина забележана изнесува 295,9км/ч, а најдоброто време изнесува 1'38.735, во сопственост на Хорхе Лоренцо од 2015 година.

Jerez 2016 3 800x530

Возбудувањата во Шпанија можете да ги следите според следниот распоред:

Петок (24.7.2020) | SportKlub 1
09:00 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 1
09:55 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 1
10:55 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 1
11:50 MOTO GP: MOTO Е – Тренинг 1
13:15 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 2
14:10 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 2
15:10 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 2
16:05 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 2
Сабота (25.7.2020) | SportKlub 1
09:00 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 3
09:55 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 3
10:55 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 3
11:50 MOTO GP: MOTO Е – Тренинг 3
12:35 MOTO GP: MOTO 3 – Квалификации
13:30 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 4
14:10 MOTO GP: MOTO GP – Квалификации
15:05 MOTO GP: MOTO 2 – Квалификации
16:10 MOTO GP: MOTO Е – ЕП
Недела (26.7.2020) | SportKlub 1
10:05 MOTO GP: MOTO E - ТРКА
11:00 MOTO GP: MOTO 3 – ТРКА
12:20 MOTO GP: MOTO 2 – ТРКА
14:00 MOTO GP: MOTO GP – ТРКА

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020.

Во продолжение ќе ги најдете информациите за Австриската патека како и распоред за следење на МотоГП трката.

Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа.

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона.

Со денешното соопштение челниците на Дорна, ФИМ и ИРТА ставија крај на шпекулациите за годинешниот шампионат, отпаѓаат Аргентина, Тајланд и Малезија, а во календарот е додадена трка на 22 ноември на патека која дополнително ќе биде објавена но ќе биде во Европа.

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.