MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Андалузија 2020

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Следете нè на:

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин и на втората трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Патеката Херез во Шпанија е изградена во 1986, една година подоцна беше домаќин на првата МотоГП трка и од тогаш остана во календарот.

Патеката е со должина од 4,4 километри, составена е од 13 свиоци од кои 5 се леви, а 8 десни. Најдолгиот правец изнесува 607 метри, најголемата брзина забележана изнесува 295,9км/ч, а најдоброто време изнесува 1'38.735, во сопственост на Хорхе Лоренцо од 2015 година.

Jerez 2016 3 800x530

Возбудувањата во Шпанија можете да ги следите според следниот распоред:

Петок (24.7.2020) | SportKlub 1
09:00 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 1
09:55 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 1
10:55 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 1
11:50 MOTO GP: MOTO Е – Тренинг 1
13:15 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 2
14:10 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 2
15:10 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 2
16:05 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 2
Сабота (25.7.2020) | SportKlub 1
09:00 MOTO GP: MOTO 3 – Тренинг 3
09:55 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 3
10:55 MOTO GP: MOTO 2 – Тренинг 3
11:50 MOTO GP: MOTO Е – Тренинг 3
12:35 MOTO GP: MOTO 3 – Квалификации
13:30 MOTO GP: MOTO GP – Тренинг 4
14:10 MOTO GP: MOTO GP – Квалификации
15:05 MOTO GP: MOTO 2 – Квалификации
16:10 MOTO GP: MOTO Е – ЕП
Недела (26.7.2020) | SportKlub 1
10:05 MOTO GP: MOTO E - ТРКА
11:00 MOTO GP: MOTO 3 – ТРКА
12:20 MOTO GP: MOTO 2 – ТРКА
14:00 MOTO GP: MOTO GP – ТРКА

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Дали би можел Хорхе Лоренцо да го напушти тимот на Yamaha и да стане тест возач на Aprilia?

„Мислам дека имаме уште една Емилио Алзамора ситуација. Би било кул ако имам можност да го видам тоа повторно“ - Џек Милер не верува дека лидерот на табелата Јоан Мир треба дополнително да ризикува за да стигне до првата победа оваа сезона. Андреа Довициозо се сложува: „Мислам дека тоа не е важно.“

BMW направи подобрувања кај R nine T линијата на мотоцикли. Новите машини сега ќе имаат почист мотор, подобар сет на помагала за возачот а во исто време е задржан класичниот изглед.

Сигурно мислите дека ова е само уште еден екстремно скап и комплициран „Euro Superbike“ кој не може никој да си го дозволи а обичните смртници нема да можат да го возат без скапата електроника.

Седум години откако MT-09 за прв пат се појави на сцената, Yamaha кај оваа „naked triple“ машина направи големи подобрувања.

Пред нешто повеќе од две години објавивме дека Aprilia работи на дво цилиндричен спортски мотоцикл кој ќе биде подостапна опција од водечката машина на компанијата, RSV4 супербајк.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.