MotoGP

МотоГП возачи за 2020

Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година.

Следете нè на:

 

Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година.

Repsol Honda:
Marc Marquez (До крајот на 2020)
Jorge Lorenzo (До крајот на 2020)

Monster Yamaha:
Maverick Vinales (До крајот на 2020)
Valentino Rossi (До крајот на 2020)

motogp brno 2019

Ducati Team:
Andrea Dovizioso (До крајот на 2020)
Danilo Petrucci (До крајот на 2020)

Suzuki:
Alex Rins (До крајот на 2020)
Joan Mir (До крајот на 2020)

Red Bull KTM:
* Johann Zarco (До крајот на 2020)
Pol Espargaro (До крајот на 2020)

motogp brno 19

Aprilia Gresini:
Aleix Espargaro (До крајот на 2020)
Andrea Iannone (До крајот на 2020)

Tech3 KTM:
Miguel Oliveira (KTM договор, до крајот на 2020)
Hafizh Syahrin (Tech3 договор, до крајот на 2019)
Brad Binder (KTM договор, до крајот на 2020)

LCR Honda:
Cal Crutchlow (HRC договор, до крајот на 2020)
* Takaaki Nakagami (HRC договор, до крајот на 2019)

 DSC3099Зарко го раскина договорот со КТМ, не е познато каде ќе продолжи во 2020

Pramac Ducati:
Francesco Bagnaia (Ducati договор, до крајот на 2020)
Jack Miller (Ducati договор, до крајот на 2020)

Avintia Racing
Karel Abraham (До крајот на 2020)
Tito Rabat (До крајот на 2021)

Petronas Yamaha Sepang Team:
Franco Morbidelli (До крајот на 2020)
Fabio Quartararo (До крајот на 2020)

* Договорот истекува на крајот од 2019, нов договор/замена треба да биде соопштена

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Кон крајот на годината Ducati ќе пушти во продажба целосно нова верзија на Multistrada.

Марк Маркез успеа во последниот круг да го победи Фабио Куартараро на трката која се возеше во Мисано и ја зголеми предноста на табелата на 93 поени.

Марк Маркез вели дека и покрај фрустрациите кои ги имаше на последните две трки, не се потребни драстични промени со оглед на тоа дека има удобна предност во генералниот пласман.

Андреа Довициозо вели дека сеќавањата му се вратиле набрзо по тешкиот пад на Британската Гран При трка но дека сепак морале да му кажат што го предизвика инцидентот.

Викендов се вози 13-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино.

Победникот на трката во Силверстоун, Алекс Ринс, вели дека е мотивиран и подготвен за борба за првата позиција на трката која се вози овој викенд.  Откако се опорави од повредата на патеката се враќа Јоан Мир.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.