MotoGP

Галерија: 2021 Repsol Honda

Марк Маркез и Пол Еспаргаро ги преставија новите HRC машини.

Следете нè на:

 

Марк Маркез и Пол Еспаргаро ги преставија новите HRC машини.

Двајцата возачи ги преставија новите мотоцикли со кои ќе настапат во сезоната 2021.

team launch factory 2021 01257 2.gallery full top fullscreen

Нивната цел во сезоната која е пред нас, e HRC повторно да се врати на врвот.

Би можело да ве интересира

Шефовите на тимовите во Suzuki, Хозе Мануел Казо (Алекс Ринс) и Френки Карчеди (Жоан Мир), зборуваат за правилата на игра во гаражата.

Возачот на Repsol Honda, Марк Маркез, зборува за можните ривали во сезоната 2021 и колку време ќе му треба за да биде повторно 100% подготвен.

Мотоциклистичката федерација на Македонија во сабота (06.03.2021) ќе ги прогласи најдобрите мотоциклисти за 2020 година.

Honda, KTM, Piaggio и Yamaha потпишаа договор за креирање на „swappable batteries consortium“.

На интернет се појавија фотографии кои покажуваат дека Kawasaki тестира нов H2 SX SE+ кој ќе биде опремен со најнова технологија.

Преставени мотоциклите со кои во сезоната 2021 ќе возат Валентино Роси и Франко Морбидели.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.