Мотоцикли

Први фотографии од Kawasaki ZH2

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл.

Следете нè на:

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл.

Kawasaki полека ни открива нови информации околу нивниот „supercharged“ мотоцикл. Неколку наши колеги сепак решија да ги забрзаат работите и да откријат нови работи. Белгиската интернет страна MaxxMoto наиде на неколку слики од 2020 Kawasaki ZH2 и ни откри како ќе изгледа овој мотоцикл.

Сликите очигледно се од Kawasaki ZH2 со оглед на тоа дека светлата и шасијата се совпаѓаат со оние кои веќе ги имаме видено во промотивното видео кое го објави компанијата. Мораме да признаеме дека Kawasaki ZH2 многу наликува на Kawasaki Z1000.

Сепак има и неколку разлики меѓу двата мотоцикли. Кај ZH2 екранот е прилично висок а секако тука се и аеродинамичните додатоци кои ги има по страничните делови на мотоциклот. На фотографиите можеме да ја видиме и црвената челична рамка.

Се чини дека Kawasaki ZH2 има двојна задна вилушка, нешто што се разликува во однос на останатите модели од „supercharged“ линијата.

Дали 2020 Kawasaki ZH2 би можел да чини 18 000 евра? Ќе мораме да почекаме уште малку за да ја дознаеме вистинската цена на овој мотоцикл и неговите технички спецификации.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Трката која требаше да се вози на 7-ми јуни на патеката Орман крај Скопје се одложува до следниот викенд, односно 14-ти јуни.

Уште една трка помалку во календарот за 2020, со денешната одлука на Дорна, и трката во Јапонија се откажува во целост.

Со денешната одлука на Дорна откажани се трките во Британија (Силверстоун) и Австралија (Филип Ајленд).

Официјално денеска беше ставен потпис на договор со кој Џек Милер ќе биде еден од возачите за фабричкиот тим на Дукати во 2021 со можност договорот да се продолжи на уште една година.

Според зборовите на неговиот менаџер, легендариот Кенан Софуоглу, за Топрак веќе постои интерес од МотоГП тимовите.

По изјавата на шефот на Петронас тимот, дека Роси е жива легенда но тој не би сакал да дојде во тимот само за да се збогува со МотоГП, „Докторот“ денеска даде свое видување на ситуацијата.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.