Мотоцикли

Piaggio слави 75 години години постоење на Vespa со специјални модели

Piaggio слави 75 години од постоењето на Vespa со три специјални верзии кои ќе бидат достапни само во 2021-ва година.

Следете нè на:

 

Piaggio слави 75 години од постоењето на Vespa со три специјални верзии кои ќе бидат достапни само во 2021-ва година.

Специјалните верзии на Vespa, Primavera 125 и GTS Super Tech 125 и 300 ќе имаат металик жолта боја. Исто така добивате и хромиран простор за багаж.

Под школката, овие модели имаат врвни спецификации. Ја добивате 125cc верзијата од Primavera, можност за поврзување на вашиот телефон, TFT екран како и навигација.

Vespa 2

Сопствениците на овие модели исто така ќе добијат и специјални разгледници во кои е раскажана осумдесет годишнината од историјата на Vespa.

Уште откако беше регистриран првиот патент во 1946 година, Piaggio продаде повеќе од 19 милиони веспи ширум светот а само во последната декаде се продадоа 1.8 милиони примероци.

Одбележувањето на јубилејот ќе почне од март и ќе трае се до крајот на годината. Препорачаната цена на производителот за верзијата Primavera изнесува 5700 евра. Цената на GTS Super Tech 125 изнесува 7100 евра додека пак ако сакате да станете сопственик на верзијата 300, тогаш треба да издвоите 7700 евра.

Би можело да ве интересира

Шестата МотоГП трка во шампионатот се вози на легендарната патека Муџело во Италија.

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2021 година, во организација на мото клуб Мото-Велес, Мотоциклистичка федерација на Македонија и Општина Велес.

По неколку месечни шпекулации, денеска Јамаха официјално го претстави новиот спортски мотор базиран на MT-07 платформата со име Yamaha R7.

Петтата трка од МотоГП шампионатот викендов се вози на патеката Ле Ман во Франција.

Motul е официјален партнер на мотоциклите Kawasaki во Германија и соработката помеѓу Motul и Kawasaki резултираше во целосно ново масло, развиено исклучиво за мотоцикли Kawasaki - Kawasaki Lime Green Edition Motul 10W-40 - сега достапно во Македонија!

Патеката Херез во Шпанија ќе биде домаќин на третата трка во сезоната. Во продолжение следува распоредот за сите сесии.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.