Мотоцикли

Наскоро ќе имаме нов Triumph Rocket?

Triumph има навистина добри мотоцикли. Но, мораме да признаеме дека само неколкумина од нив навистина се издвојуваат. На пример Rocket III, кој беше еден од најдобрите мотоцикли кога за прв пат се појави во 2004 година. Можеби беше малку тежок и развиваше 145кс, но „ѕверот“ едноставно беше мотор кој привлекува внимание на улица.

Следете нè на:

 

Морам да признаам дека бев малку разочаран кога дознав дека компанијата планира да го запре неговото производство бидејќи тој не беше во согласност со се построгите закони за емисија на штетни гасови. И неговата продажба во САД, каде што под 'Power Cruiser' се подразбира Harley кој има 70кс, не беше нешто посебно добра. Но дали компанијата навистина планира целосно да се откаже од овој модел, а негова замена да бидат некои ретро мотоцикли?

За среќа, одговорот се чини дека е не бидејќи на интернет се појавија фотографии од нова верзија. Не можеме да потврдиме дали овие фотографии се оригинални но можеме да кажеме дека барем концептот се уште постои. А плус има и видео.

triumph rocket 2

Што можеме да очекуваме од новиот Rocket III?  На концептот има единечна задна вилушка, нешто што е ново, USD предна вилушка и округли светла. На мотоциклот има доволно простор што ни сугерира дека ќе има и интересна шасија. Тој ќе биде во согласност со Euro4 стандардот, а исто така ќе има и нови додатоци кои помагаат при возењето, контрола на тракцијата, неколку режими на возење, контрола на движењето и уште многу други работи.

Во последно време, компанијата е навистина непредвидлива во однос на ваквите известувања, па затоа не треба да се изненадите доколку слушнете дека следната недела ќе има презентација на нов Rocket модел. Наскоро ќе се обидеме да дознаеме повеќе информации.

Би можело да ве интересира

Валентино Роси вели дека имал многу проблеми на правите делови за време на одржувањето на Француската Гран При трка а неговиот мотоцикл бил многу послаб во споредба со мотоциклите на неговите ривали.

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Ducati тестираат замена за 959 Panigale и неговиот v-twin мотор.

„Секој викенд учиме нешто ново. Наскоро ќе бидеме подобри“  - Хорхе Лоренцо

Дали би купиле Кинески скутер од Австриска компанија кој го има знакот на Ducati?

Пред еден месец пишувавме за тоа како Kawasaki планира да му одговори на Ducati Panigale V4 R кој во моментов доминира во Светскиот Супербајк шампионат.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 11 Мај 2019 - 11 Мај 2019
 • Фабрика Партизанка - Индустриска зона

 • 01 Јуни 2019 - 01 Јуни 2019
 • Голозинци
 • Велес

 • 02 Јуни 2019 - 02 Јуни 2019
 • Дом на млади
 • Штип

 • 07 Јуни 2019 - 08 Јуни 2019
 • Нов Парк
 • Свети Николе

 • 14 Јуни 2019 - 16 Јуни 2019
 • Кавадарци

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.